icedee

Kolik je cca potřeba m3 dřeva na stavbu zahradní chaty o rozloze 30m2

Odpovědi
mosoj

No to je mazec. Zase není tloušťka dřeva.

To je mazec. Zase není tloušťka prkna. Tak obecně. Nicméně si myslím, že v tomto případě je to nedostatečná informace.

(30 x tloušťka dřeva v cm x 0,9) /100 – vyjde to v kubících m3.

Pokud bude prkno silné 2,5 cm tak:

30 × 2,5 × 0,9 / 100 = 75 × 0,9/ 100 = 67,5/100 = 0,675 m3

autacek

https://www.vy­pocitejto.cz/ob­jem-povrch/kvadr.html

To je materiál…

K určení potřebného množství bude asi třeba zohlednit skutečnou velikost plochy stěn, materiál vypočtená mosojem by stačila cca na podlahu.

Ovšem v daném případě tazatelky bych též zvážil zavolat si na takovou stavbu odborníka, který to snad zvládne i nacenit.

aliendrone

Vážně se nedá seriózně odpovědět, neznáme spoustu dotatečných faktů. Jaký typ konstrukce(rou­benka, prkenice), počet přepážek, výšku stavby, typ střechy… Stejně tak dobře se můžerš zeptat, kolik budeš potřebovat mouky na knedlíky k obědu – bude VELKÝrozdíl pokud oběd bude jen pro tebe a pokud vaříš pro 5tičlennou rodinu. Takže sry! ;) :D

mosoj

No ano. Počítám to na těch 30m3. Až dodá projekt spočtu to na celou chatu!!

Ať se tázající nad sebou zamyslí. Nicméně ze 2m3 chatu neudělá.

autacek

Chata o rozloze 30m2 může mít velikost 6×5 metrů, výška cca 2,5 až 3 metry pro nějaký sklon strechy, dál ty prkna ani střecha nebudou držet ve vzduchoprázdnu, tak že bych to viděl na spoustu trámů, pak nějaký prořez na okna a dveře, na druhou stranu problém s odpadem a „špatně“ dlouhým materiálem…

Jen mě zaráží, že lidi nedokáží vypočítat věc z učiva základní školy a vůbec je nenapadne k tomu dodat alespoň potřebné informace..

mosoj

Samozřejmě, tak jak je v otázce 30m3. Stav je to téměř beznadějný a to by se nejraději matematika v osnovách zrušila. Prý ji nikdo nepotřebuje.