Kolik je 50 liber ve zlatě ?!

Doplňuji:
Ve filmu, který jsem viděl, bylo pistolníkovi nabídnuto 50 liber ve zlatě a znak £ jsem nepostřehnul !

Nejlepší odpověď
Děda Louda

50 liber ve zlatě je úplně stejně, jako 50 liber v čemkoli jiném.

Další odpovědi
anonym

V otázce použit chybný přepis, správný znak je 50 £, pak je táž hodnota odpovídající bankovce téhož nominálu.
(Pokud by byla míněna váhová jednotka, 1 libra = 0,453 kg, zněla by formulace 50 liber „ZLATA“ (či čehokoliv jiného), tj. 22,65 kg).
Doplňuji:
Ve filmu jsi to mohl leda tak slyšet a z kontextu je jasné, zda jde o peněžní jednotky nebo o váhu.
Dá se snadno dovodit, jako množství zlata v hodnotě 50 liber (či dolarů apod.)
(Na rozdíl od španělských conqvistadorů, kteří za incké vládce požadovali jejich vyvážení zlatem, tedy tolik zlata, kolik vážil každý příslušný panovník jak Inků, tak i Aztéků).
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Con­quistador