gigi95

kolik je 230 voltu wattu?

Nejlepší odpověď
Drap

Nelze směšovat dvě veličiny.Chceš počítat hrušky s jabkama.

Další odpovědi
Sůwa

Pokud se nemýlím, volty krát ampéry jsou watty. Mám zdroj k monitoru 20 V x 3,5 A = 70W. Taky se píše watty / voltampéry

Michal Kole

Pokud myslíš elektrickou zásuvku, tam je napětí 230 V, taky jsou zásuvky na 400 V

V zásuvce může být největší proud 16 A nebo taky 10 A, pokud je instlace starší nebo jsou použity 2,5 hliníkové vodiče.

Elektrický výkon je ve watech to je součin napětí a proudu. Elektrická zásuvka může dodat cca 3 kW (230 * 16) /1000

Klidně mi napiš na mail michal.kolesa@seznam.cz jsem vyučen elektrikářem nebo se koukni ma můj web o elektronice

http://elektronika-me-hobby.8u.cz/e­lektricky-vykon-elektrickeho-stejnosmerneho-proudu.php

V zásuvce je sice střídavý elektrický proud tam patří ještě účniník, ale v domácnosti to lze zanedbat. V průmyslu už je to horší.