Eloška

Kolik jablek snědl Per a Pavel ?

Petr a Pavel česali v sadě jablka a hrušky. V pondělí snědl Petr o 2 hrušky více než
Pavel a o 2 jablka méně než Pavel. V úterý Petr snědl o 4 hrušky méně než v pondělí.
Pavel snědl v úterý o 3 hrušky více než Petr a o 3 jablka méně než Petr. Pavel snědl za
oba dny 12 jablek a v úterý snědl stejný počet jablek jako hrušek. V úterý večer oba
chlapci zjistili, že počet jablek, které společně za oba dny snědli, je stejně velký jako
počet společně snědených hrušek. Kolik jablek snědl Petr v pondělí a kolik hrušek snědl
Pavel v úterý?

Nejlepší odpověď
hanulka11

myslím,že je pěkně bolelo břicho /sníst dohromady jablka a hrušky /.......

Další odpovědi
Dawe 24

zase zapeklita otazka, mas uz aspon neco spocitany??