Fidel

Kolik hodin v kuse můžu používat obyčejný dataprojektor, tak aby se nezničil (nepřehřál)? Stál mě 10 tis.

Nejlepší odpověď
venkovan

Pokud dobře rozumím otázce, tak kvalitní dataprojektor lze používat prakticky neomezenou dobu, protože má kvalitní chlazení. Na seminářích běží i celý den a bez problémů. Je potřeba si hlídat vychlazení žárovky po ukončení promítání. Některé to dělají automaticky – sám se vypne až vychladí žárovku. Tedy obsluha pouze vypne světlo.

Další odpovědi
led

Priemerný prevádzkový čas je od 1000 do 3000 hodín.
Záleží od typu projektoru, svetelného zdroja (žiarovka, výbojka, LED), polohy projektora spojenej s možnosťou samoochladzovania sa.
Podľa ceny by som počítala s tými 1000 hodinami.

sdesigner

Neboj se. Projektory disponuji tepelnymi poistkami. Umisti ho tak aby otvory pro chlazeni v projektoru mneli co nejlepsi prisun vzduchu. A pokud se da tak ne uplne k stropu jak.to nekdo dela. Vetrej mistnost. Asi tolik