Complex

Kolik hodin trvá, než nastanou proleženiny při nonstop ležení v posteli?

Nejlepší odpověď
Kepler

U zdravého a mladého člověka toto ani tak nehrozí. Vždycky se občas nějak pohne, protože cítí nepohodlí, a to i ve spánku. Jinak dekubity vznikají velmi rychle, asi mezi 1–6 hodinami. Z tohoto důvodu jsou nejvíce ohroženi dlouhodobě ležící pacienti, lidé v bezvědomí, pacienti s demencí, osoby nad 70 let a osoby s poškozením míchy.
https://nemoci­.vitalion.cz/pro­lezeniny/
Nejlepší antidekubitní lůžko je to, které sdílíš. Není spaní jako spaní, ale spaní s mladou paní – to je spaní!

Další odpovědi
da ny

U seniorů s jemnou, suchou kůži velmi brzy (viz. odkaz v předchozí odpovědi).
Antidekubitární lůžko není samospasitelné. Pomůže v oblasti zad, zadele a s patami, atp.to ano. Pokud leží člověk na boku a má na sobě položené končetiny je třeba je podložit/oddělit, např, polštářky (kolena. kotníky, lýtka, předloktí, zápěstí) různých velikostí a paravidelně otáčet/polohovat..
Jak se objeví „modřiny, podlitiny“, jde do tuhého…

smart aleck

Někdy stačí sedět nějakou dobu (v létě hodinku) na koženkové sedačce v traktoru a prdel máš zapařenou.