Lukáš 001

Kolik hodin pracoval pan Novák poslední den stavby? PROSÍM I S ŘEŠENÍM, NEVÍM SI RADY.

Pan Novák se rozhodl, že postaví plot kolem celé zahrady. Ví, že celá práce by mu zabrala 2,5 dne, pokud by pracoval celý den (bez spánku a přestávek). Protože si chce také odpočinout, rozhodl se, že bude pracovat vždy jen dvě pětiny dne. Nevíte, jak vypočítat? Učím s dna přijímací zkoušky a s tímto si nevím rady.

Odpovědi
Edison

Nejspíš přes poměry.

orwell

Tak si to vyjádři v hodinách. Kolik má den hodin víš, kolik hodin je 2,5 dne není problém vypočítat a kolik hodin jsou 2/5 dne taky. A dělit snad umíš.

Dochy

Zapomeň na to, že to tu za Tebe někdo vyřeší. Od toho tenhle servr není… Pomůže Ti, když ti řeknu, že v ideálních podmínkách, pokud se rozhodnu pracovat jen na půl, budu muset pracovat 2× déle?