dgfdgf

Kolik hnojiva mám dát do vody, kterou chci pohnojit banánovník? Nikde jsem to nenašel.

Mi přijde málo smíchat jeden vršek hnojiva s 2l vody.

Nejlepší odpověď
Drap

Na obalu od hnojiva je návod. Netušíme, jaké hnojivo máš.

Další odpovědi
Kepler

Radši dodrž návod. Když uděláš roztok koncentrovanější, riskuješ, že rostlinu „spálíš“ a uschne ti – vlastní zkušenost. V přírodě kytky taky netahají hnojiva z půdy v koncentrované podobě – souvisí to s osmotickým tlakem rostlinných buněk.

dudu

Jeden uzávěr obsahuje 15 ml hnojiva, což je startovací dávka do 2 litrů vody. Při další zálivce zcela dostačuje dávka 5 ml.
Jinak se mně velmi osvědčilo banánovník, ibišek, buganvili apod., přihnojit je při přesazování ke kořenům granulemi sušené chlévské mrvy.