astroamateur

Kolik hmoty ztratí slunce za 1 den tím,že září energii?

Existuje na to nějaký výpočet?
Doplňuji:
A odkud jste čerpali.

Odpovědi
fcoop

Slunce vysílá se o 4 × 10 ^ 33 erg / sec energie. Einsteinova hmoty-energie je vztah E = mc ^ 2. Tak ekvivalent hmotnosti ztráta všech těchto energetických ztrát je m = 4 × 10 ^ 33 erg / s děleno rychlost světla na druhou, (3 × 10 ^ 10 cm / sec) ^ 2. To dává hmotnostní ztrátu 4 × 10 ^ 12 g / sec nebo asi 4 miliónů metrických tun za sekundu. (strojní překlad) (Net)

Už to tady bylo.

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/kolik-hmoty-ztrati-slunce-zarenim-za-den

Jen tak,aby řeč nestála – ptal ses ty, jestli se nemýlím.
Tu poměrně jednoduchou rovnici máš mít už dávno zažitou. Astroamateure.

Michal Kole

četl jsem že je to milióny tun vodíku
Doplňuji:
To jsem už četl někde v knížce nebo časopisu, je to už řadu let.

Je možné že se pletu