zjentek

Kolik hliníku ročně vstřebám, pokud piji tři šálky instantní kávy denně?

Je na to nějaký vzorec?

Jo, ještě sním za rok taky nějaký jídlo z konzervy a vařím na laciným Al nádobí, což by se mohlo zohlednit. Děkuji.

Kolik hliníku ročně vstřebám, pokud pyji tři šálky instantní kávy denně?

Ad Cochee: Měl jsem dosud za to, že hliník patří k potravině v prášku stejně jako třeba čapka na hlavu Samuela L. Jacksona. Celkem by mě zajímaly příklady instantních potravin (konkrétně potravin v prášku), které neobsahují hliník. Je možno podobný výpis někde dohledat? Nebo jinak – existuje instantní potravina, neobsahující hliník?

Nejlepší odpověď
Schluker

Nemyslim si, ze by se pyjem vstrebalo zasadni mnozstvi hliniku 😁 konzervy take nejsou obvykle z hliniku…

Edit: zrada, otazka byla opravena 🙂

Další odpovědi
aliendrone

Já tě prostě NECHÁPU. Jakým způsobem si vytváříš žebříček priorit? Na tvém místě bych se nestaral o nějaké „vstřebání hliníku“, ale o to, jak schytat co nejméně olova. Až se nějaký manžel domákne tvé pravé totožnosti. ;) :D :D

cochee

A na co vlastně narážíš, ona existuje nějaká studie, že při výrobě instantní kávy se v ní zvedá obsah hliníku?

Ametyst

Na výpočet použijeme trojčlenku.

hapiky

Nemůže se ti nic stát, neboť Hliník se odstěhoval do Humpolce.

ivzez

No, snad by se dalo přibližně (!!) určit, kolik hliníku ročně zkonzumujete,
ale vstřebávání nemusí být u všech stejné > někdo ho může vstřebat více, jiný méně.

(–:

Midoc

Kolik vstřebáte ročně hliníku, to nikdo neví.
Když máte strach, že se vám z nádobí uvolňuje hliník, tak ho nepoužívejte.
Kupte si třeba smaltovaný hrnec, ten je také levný. Když není otlučený, tak je neškodný.

aliendrone

ivzez>>> JJ, je to tak! Jenže zjentkovi „půlnoční žravucha lednicověslídivá“ komplikuje život. :) :)
Prostě se nedokáže kontrolovat a všechno zhltne i se lžičkou (hliníkovou, na nerezu by už dávno nechal zuby)! ;) :D :D

zjentek

Doplň: Al, který se do potraviny dostal technologií/ procesem výroby, samozřejmě.

zjentek

Doposud jsem měl za to, že prakticky veškeré potraviny v prášku jsou zatíženy hliníkem, bez něhož by proces jejich výroby vlastně ani nebyl možný.

cochee

Tak mi, prosímtě, popiš, jak přichází rozpustná káva při své výrobě do styku s hliníkem. Jak si představuješ proces výroby instant kávy, že se bez hliníku prakticky neobejde.

zjentek

Ad annas:

An, vracím „úder“. K hrubce v otázce nemuselo dojít, ale řekl jsem si, že Annas třeba naštvu. .)

annas

Vašim slovům z diskuze se musím smát. Už jste se zklidnil aneb pomsta je sladká?

Napřed jsem četla otázku a říkala jsem si, na co myslíte. 🙂 Po diskuzi jsem pochopila.