Avatar uživatele
zjentek

Kolik hliníku ročně vstřebám, pokud piji tři šálky instantní kávy denně?

Je na to nějaký vzorec?

Jo, ještě sním za rok taky nějaký jídlo z konzervy a vařím na laciným Al nádobí, což by se mohlo zohlednit. Děkuji.

Kolik hliníku ročně vstřebám, pokud pyji tři šálky instantní kávy denně?


Ad Cochee: Měl jsem dosud za to, že hliník patří k potravině v prášku stejně jako třeba čapka na hlavu Samuela L. Jacksona. Celkem by mě zajímaly příklady instantních potravin (konkrétně potravin v prášku), které neobsahují hliník. Je možno podobný výpis někde dohledat? Nebo jinak – existuje instantní potravina, neobsahující hliník?

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? aliendrone před 1250 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Schluker

Nemyslim si, ze by se pyjem vstrebalo zasadni mnozstvi hliniku 😁 konzervy take nejsou obvykle z hliniku…

Edit: zrada, otazka byla opravena 🙂

Upravil/a: Schluker

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
aliendrone

Já tě prostě NECHÁPU. Jakým způsobem si vytváříš žebříček priorit? Na tvém místě bych se nestaral o nějaké „vstřebání hliníku“, ale o to, jak schytat co nejméně olova. Až se nějaký manžel domákne tvé pravé totožnosti. ;) :D :D

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
cochee

A na co vlastně narážíš, ona existuje nějaká studie, že při výrobě instantní kávy se v ní zvedá obsah hliníku?

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Ametyst

Na výpočet použijeme trojčlenku.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
hapiky

Nemůže se ti nic stát, neboť Hliník se odstěhoval do Humpolce.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ivzez

No, snad by se dalo přibližně (!!) určit, kolik hliníku ročně zkonzumujete,
ale vstřebávání nemusí být u všech stejné > někdo ho může vstřebat více, jiný méně.

(–:

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Midoc

Kolik vstřebáte ročně hliníku, to nikdo neví.
Když máte strach, že se vám z nádobí uvolňuje hliník, tak ho nepoužívejte.
Kupte si třeba smaltovaný hrnec, ten je také levný. Když není otlučený, tak je neškodný.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
aliendrone

ivzez>>> JJ, je to tak! Jenže zjentkovi „půlnoční žravucha lednicověslídivá“ komplikuje život. :) :)
Prostě se nedokáže kontrolovat a všechno zhltne i se lžičkou (hliníkovou, na nerezu by už dávno nechal zuby)! ;) :D :D

před 1250 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zjentek

Doplň: Al, který se do potraviny dostal technologií/ procesem výroby, samozřejmě.

před 1250 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zjentek

Doposud jsem měl za to, že prakticky veškeré potraviny v prášku jsou zatíženy hliníkem, bez něhož by proces jejich výroby vlastně ani nebyl možný.

před 1250 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
cochee

Tak mi, prosímtě, popiš, jak přichází rozpustná káva při své výrobě do styku s hliníkem. Jak si představuješ proces výroby instant kávy, že se bez hliníku prakticky neobejde.

před 1250 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zjentek

Ad annas:

An, vracím „úder“. K hrubce v otázce nemuselo dojít, ale řekl jsem si, že Annas třeba naštvu. .)

před 1251 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
annas

Vašim slovům z diskuze se musím smát. Už jste se zklidnil aneb pomsta je sladká?

Napřed jsem četla otázku a říkala jsem si, na co myslíte. 🙂 Po diskuzi jsem pochopila.

před 1251 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek