hapiky

Kolik hladových Afričanů by nasytil jeden mamut?

Aspoň na jeden den.

Nejlepší odpověď
aliendrone

Předpokládám, že HODNĚ MÁLO. Ke zpracování a přípravě mamuta ke konzumaci je vyžadována jistá míra zručnosti a zkušeností. S tím bys v dnešní Africe možná narazil na tvrdou vodu. KDE takové znalce a navíc „pracanty“ vzít?

Když se k bubakinům nedostanou humanitární potravinové dávky (nejlépe v samoohřívacím provedení s obrázkovým návodem), hrozí „humanitární kakastrofa“! ;) :D :D

Další odpovědi
Disraeli

Nevím, ale stačí to přibližně propočítat. Z každého poraženého zvířete je jeho jateční hmotnost (po porážce a odstranění všeho nejedlého) asi 50 % původní váhy, možná mírně nad, záleží na zpracování i na zvířeti. Takže z cca 6tunového mamuta by tak polovina byla k snědku (z toho velká část tuku… Ale to nevadí). Taky řekneme, že průměrný člověk by měl sníst tak 2 kg jídla za den (hádám – a podle článku níže). Teď stačí vydělit 3 tuny dvěma kg, což je 1 500 (lidí). To je zanedbatelné k desítkám a stovkám milionů lidí (a nezapomeň, že tohle to je jeden jediný den).
A to by za ten den museli jist jen mamutí maso, aby to spotřebovalo těch 1500 lidí, tak můžeme říct, že polovinu denního příjmu potravy bude tvořit mamutí poživatiny a druhou něco jiného… To by pak byl jeden mamut asi pro 3 tisíce lidí a možná něco víc… Ale tohle jsou hodně teoretické počty… Mamutí jedinec, skutečná jateční hmotnost, lidský jedinec a jeho spotřeba… Tamto uváděné je takový odhadovaný a zprůměrovaný propočet. Skutečný výsledek může být docela jinde. Navíc vůbec netuším jaká by mohla být jateční hmotnost z mamuta, protože vůbec nevím, kolik váží kosti, kolik kly, srst a plno nejedlých části,… Takže to se může lišit od zpracovaného masa ze skotu. A když bychom chtěli zpracovat všechno (klidně i kosti nebo minimálně morek a většinu orgánů) a toho co by se dalo třeba i z obtížemi sníst, tak fakt nevím, jak by to bylo…

Ale mamuti by ničemu nepomohli, tohle není něco, co se rychle produkuje/vytváří a s čím si člověk dlouhodobě vystačí.
Kdyby měli v Africe v těch chudých místech rozvinuté podnikání, průmysl, obchodování (čili měli vyspělejší ekonomiku), tak by vůbec nežili v hladu a strádání. Planeta (a průmysl/lidská spolupráce) dokáže uživit mnohem víc lidí, než kolik jich je nyní na planetě, ale v Africe žijí rodiny (a hlavně na vesnicích) sami na sebe (lov, zemědělství), žádné peníze, žádná spolupráce ani obchodování (minimální nebo žádné) ani žádná tvorba (hodnot nebo většího množství jídla, což průmysl a obchod dokáže).

https://www.vi­talia.cz/clan­ky/clovek-by-mel-snist-denne-dve-kila-jidla/

Lgee

anonym

https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Mamut

Mamut byl z drtivé většiny velký jako jejich sloni, dokonce minimálně 1/3 mamutů byla podstatně menších. Viz podobizny srstnatých mamutů v zoo – u kterých vidíte, že mají jen necelý metr navíc oproti školáku. Typicky by se dalo počítat s hmotností spíše 4–5 tun. Nyní ten největší problém. Mamutí váha má nesrovnatelně více nepoživatelných částí – kly, zuby, kosti, … Typicky se zabitý mamut nechával zmrznout a spotřebovával se po týdny až měsíce. Po celou historii lidstva a stále platí, že podstatně rozumnější a jednodušší pro člověka je sbírat/pěstovat. A právě mamutí maso sloužilo jen jako nouzová zásoba, poněvadž se dalo zamrazit. A jen jako doplněk k nasbíranému → jedlo se tedy opravdu vzácně. V Africe existuje tisíce živočichů které je milionkrát snazší ulovit a zpracovat. 90 % Afriky je bohaté území se spoustou zdrojů vody i jídla. Chudoba vychází především z krutovlád, masakrů, otrav studní, … To byste museli přestat hltat dezinformace a skutečně se do Afriky podívat. Například v Kongu a Botswaně si tam lidé pěchují břicha a žijí relativně v blahobytu. Zvěř se tam nahání v autech, náklaďácích, …

Disraeli

Ale i kdyby se nějakým zázrakem spotřebovala váha celého mamuta (nebo skoro celého) – stejná váha jako zaživa – tak to stejně nemění nic na tom, že by to nijak nepomohlo a množství nasycených lidí (ještě k tomu krátkodobě) by bylo velmi zanedbatelné.

aliendrone

Disraeli>>> Jak to myslíš „nějakým zázrakem celého mamuta“? Žádná kouzla! Ve východnií Asii dokáží uvařit a SNÍST snad i zobáky ze slepice. Pařáty tedy ZCELA JISTĚ (viděno na vlastní bulvy)! ;) :)