Lucky Strike

Kolik gramů budou vážit pšeničné špagety po uvaření?

Kolik gramů budou vážit špagety z tvrdé pšenice po uvařenív osolené vodě, pokud před vařením vážily 222 gramů a var trval 8 minut?

Máte někdo tip, kolik gramů by to tak mohlo být? Děkuji :)
Doplňuji:
mowla: ano do soutěže :D děkuju :) to jsem chtěla, ale bohužel, špagety jsem doma nenašla :/

Odpovědi
anonym

To máš zase do jaké soutěže? ;-D
Odhadnu to na 555 g – ale nejlíp to zjistíš, když si ty těstoviny zvážíš, zkusmo uvaříš a zvážíš opět.
😉
Doplňuji:
Mosoj: Nutriční hodnota uvedená na obalu se vztahuje k balenému stavu potraviny – tedy v případě rýže k rýži suché.
Nutriční hodnota se uvařením nezmění, ale změní se hmotnost (více, než na dvojnásobek, ale pro ´názornost´ ponechám uvařenou na 200g, což jsi uvedl) – tedy nutriční hodnota vztažená k hmotnosti potraviny klesne (v tomto případě na polovinu).
Samozřejmě nutriční hodnota může i stoupnout přidáním další suroviny. 😉

mosoj

Viz:

Můžete mi prosím někdo udělat přehled v tom jak je to s těstovinami a rýží. Na obalu je napsáno 350kcal ve 100g. Nevím, ale jestli v syrovém stavu nebo vařeném. Když navážím 100g syrových tak uvařením mi vznikne asi 200g. Kolik toto množství má pak kcal?

Ten kalorický obsah těch uvařených je stejný nebo nepatrně větší pokud se přidávají ingredience-