dust8

Kolik giga volného místa bych měl minimálně nechat na 500 GB SSD disku, aby běžel pořád stejně rychle?

Odpovědi
Kepler

Já jsem zpozoroval určité zpomalení, když jsem měl zaplněno asi tak 90%. Patrně ale záleží i na tom, jak velkou máš paměť RAM. Může pomoci i defragmentace disku a jeho vyčištění CCleanerem.

elkon

Ideální je mít ještě jeden disk, je jedno jestli interní, nebo externí. Na jednom mít OS + některé programy, které nějak souvisí, třeba Office, ale na druhý instalovat další programy a aplikace. Pak je to bez problémů. SSD se nedefragmentuje, může se zkrátit jeho životnost. Zde citace z časopisu Chip: Bez automatického nastavení budete muset provádět údržbu systému každé tři měsíce či půl roku. Intervaly mezi potřebnou defragmentací pevného disku záleží hlavně na tom, jak často počítač používáte a jak často instalujete nové programy.
Pravidelnou údržbu prostřednictvím defragmentace můžete provádět na magnetických pevných discích, ale používáte-li SSD disk či USB flash disky, stačí nepotřebná data smazat. Defragmentace by v případě úložišť používajících flashové paměťové disky způsobila více škody než užitku. Zápis do flashových paměťových buněk by měl být s ohledem na jejich omezenou životnost rozdělován co nejrovnoměrněji. Defragmentace však nebere v úvahu optimální rozkládání zápisu na nejméně opotřebené buňky, ale pracuje tak, že přesouvá bloky dat jednotlivých souborů co nejblíže k sobě, aby byly na magnetickém disku načítány co nejrychleji. Vzhledem k tomu, že přístupová doba k datovým blokům na SSD nezávisí na jejich rozložení v rámci disku, je tedy defragmentace SSD disků nejen nebezpečná, ale zároveň zbytečná.

cochee

Kepler: defragmentace u SSD NE!!!!

Kepler

Asi máš pravdu, já myslel na HDD.