Kolik existuje skupenství hmoty dohromady

Prý to není jen kapalné, plynné a pevné (potřebuji do školy :o))

Odpovědi
hem

Jako čtvrté skupenství fyzika uznává plazmu.

Zdroj: cs.wikipedia.or­g/wiki/Fyzika_plaz­matu

Olaf

Tyhle tři jsou klasické stavy hmoty. Pak jsou třeba vysokoenergetické stavy (např. plazma, kvark-gluonové plazma), naopak stavem (skupenstvím) při nízkých teplotách je supratekutá látka, supravodiče, Bose-Einsteinův kondenzát, pak také dále mimo tuto skupiny jsou tekuté krystaly, degenerovaná hmota… Tohle je ale vesměs už moderní fyzika. Takže pokud to je do hodiny fyziky na základní škole, zůstal bych u normálního plazmatu. 😉