pn65

Kolik exekucí na mě může jeden věřitel uložit?

Nejlepší odpověď
zzzlatokopka

Jeden věřitel by měl dluh po jednom povinném vymáhat pouze prostřednictvím jedné exekuce, aby zbytečně náklady na vymáhání nenavyšoval.

Je to třeba když máš deset pokut u dopravního podniku Prahy, tak by neměli dávat deset „žalob“ ale pouze jednu sloučenou.

Další odpovědi
Pepa25

U téhož exekutora by měly být všechny další sloučeny do probíhající jedné (automaticky, ze zákona).
V případě více pověřených exekutorů platí, že na návrh se exekuce spojí, ale musí jít o částky do 10 tisíc.

Viz
http://www.clo­vekvpravu.cz/ob­canske...spoje­ni-exekuci-557

Mapel

Je to trochu složitý. Je exekuce a za 3 roky vznikne další dluh u stejného věřitele a jde další exekuce. Podle nové úpravy by měla jít ke stávajícímu exekutorovi a ten je sloučit. Nevím přesné znění zákona, ale určitě sám od sebe je nebude slučovat. Pokud by šla exekuce k jinému exekutorovi, tak je možnost požádat soud o změnu exekutora. Ale opět to chce řešit konkrétní případ. Ve věcech práva jsou obecné rady velice ošidné.