Petr314

kolik energie ve watech je potřeba na udržení tělesa o známé hmotnosti volně visícího ve vzduchu?

Nejlepší odpověď
quentos

„energie ve wattech“? Jednotkou energie je joule.

Další odpovědi
Dochy

viz. quentos. Vzhledem k tom, že jde zřejmě o dlouhodobější držení ve vzduchu, zajímá Tě výkon ve Wattech.
Pak ale záleží na způsobu jakým to těleso ve vzduchu chceš udržet, na jeho hotnosti, materiálu a v mnoha případech i tvaru. Na samotné udržení principiálně není třeba žádný výkon, ale pro zdánlivě „volně visící“ těleso je nutný pokročilejší způsob udržení, který bude mít vlastní režii a tedy výkonové ztráty…

mosoj

Tady je podobný příklad z kterého to odvodíš.

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/vypocitejte-celkovou-energii-vytahu
Doplňuji:
Jouly si potom převeď na watthodiny nebo kWh.