autacek

Kolik druhů veřejných záchodků považujete za optimální, aby bylo dosaženo gendrové rovnosti a nikdo se necítil poškozen?

https://www.no­vinky.cz/zena/styl/cla­nek/zeny-se-bouri-proti-verejnym-genderove-neutralnim-toaletam-v-sydney-40311309?seq-no=4&dop-ab-variant=&source=ar­ticle-detail

Přece není možné, aby někdo toužil po gendrové neutrálnosti a přitom chtěl profitovat z toho, že je žena? Pomočená a ochlupená prkénka jim prý vadí, resp. tam jim je to jedno, že to musí druzí muži snášet, tak že by chtěly patřit zpět do preferované skupiny žen s vlastním dámským záchodem, navíc muže, se kterými si chtějí být rovny, považují kolektivné za prasata. Copak je vůbec nenapadlo, že je to mimo jiné proto, že mezi ženami a muži existují opravdu rozdíly?

Nejlepší odpověď
Dochy

Záchody pro bílé pindíky, pro černé, pro žluté, pro červené, pro modré (v zimě), pro oranžové, dále stejný sortiment pro pipiny,… Přemýšlím, jestli jsem nějakou barvu nevynechal… zatím to vypadá na 12 😉

Fakticky ale členění toalet výrazně snižuje jejich kapacitu. Tam kde jsou 2+2 kabinky a čas od času musí někdo čekat, protože zrovna ty jeho jsou obsazeny, zatímco u sousedů nikdo není, by dost možná při 3 unisex kabinkách těch čekajících ubylo (je ale fakt že pánové většinou potřebují méně prostoru než dámy – což je zas argument pro zanechání extra pánských toalet.

V článku píší, že chtějí unisex zavést někde na kolejích. Tak to už jsme předběhli dobu, to už jsme v Praze měli před 20 lety (a pravděpodobně to v té době nebyla žádná horká novinka) a přesvědčil jsem se že tradice pokračuje i nyní, navíc už se správnýma cedulkama 😉

Základ je uznat že jsme kulturní lidé a podle toho se chovat. Pak to jde. Co se bordelu týče: Obávám se, že prasata jsou na obou (dvanácti) stranách.

Další odpovědi
Bobek 2

Ve vlaku jsou záchody odjakživa unisex, doma to má každý taky tak, pokud jsou někde jednomístné záchody, tak samozřejmě taky pro všechny. U kabinek by to mělo být jedno. Pisoáry jsou sice konstruované spíš pro konvenční muže, ale popravdě je mi úplně jedno, jestli se do stejného pisoáru půl hodiny předtím pokušela močit nějaká žena.

Když si popovídáte se zkušenou hajzlbábou, tak vám řekne, že ženský jsou někdy ještě větší čuňata než chlapi. Nejhorší jsou právě ty nóbl ženský, co se štítej si tam sednout, tak močej na prkýnko z podřepu z výšky.

Pokud by člověk chtěl oddělit zrno od plev a nechodit na stejný záchod, kam chodí ožralové, smažky a socky obou pohlaví, tak by se to muselo rozdělit na třídy: první, druhá, třetí, nebo business, standard, economy, inclusive, atd. Ale to by určitě taky nějací aktivisti ječeli, že to je nerovnost a diskriminace.

Arne1

Když půjdeme za křák, tak je to jedno. Navrhuji zrušit záchodky a vysázet dostatek křáků.

Ametyst

Autacek touží po genderove rovnosti nebo kdo vlastně vyrábí problémy, kde nebyly? Kde jsou vědecké poznatky, na které se pokrokáři tak rádi odvolávají, když se to prave hodí? Podle chromozomů existují pouze dvě pohlaví. Až budou manželské páry mužů rodit deti, a ne je za pomoci státních instituci krást, pak uznám rovnost pohlaví a nastane na zemi socialistický ráj.

Funna

vzhledem k tomu, že počet pohlaví se neustále upravuje (FB jich ná už 71– svět se zbláznil!), nedá se na tuhle otázku jednoznačně odpovědět 🙂

a ad gendrová vyváženost vs profitování z ženství…jsou věci, ve kterých bychom si zasloužili lepší postavení vůči mužům, ale to neznamená, že musíme chtít každou kravinu, kterou nějaký přitroublím vymyslí (stačí, že se někdo vážně zaobírá tím, že může existovat víc než dvě pohlaví)..na pánském veřejném záchodku jsem nikdy nebyla, ale v hospodě, kde baby stojí frontu a většina je tam neskutečně dlouho (fakt nechápu, co tam dělají) jsem párkrát vyrazila na pánský…a fakt to tam moc nevonělo (ta to nejsem nějaká fajnovka)…a i když uznávám, že některé baby jsou také pěkná prasata, tak jich bude určitě méně než chlapů…takže ano, ráda bych vlastní WC .-)…
a ad zmíňka o společných záchodech ve vlaku, myšleno, co nám vadí, když je to tak odjakživa – v době kdy existovaly jen ČD to byla docela síla tyhle společné WC 🙂

PS: a aby jste chlapci nežili v omylu, většina žen si na veřejné prkénko nesedá, …to děláte jen vy…