venacz

Kolik dostanu jako věřitel, pokud je dlužník v insolvenci?

Pokud mi někdo dluží peníze řekněme 100 tisíc, dlužník vyhlásí bankrot, já se přihlásím jako věřitel a dlužník zaplatí během pěti let řekneme 40% všech dluhů, kolik a kdy dostanu peněz?

Odpovědi
Hlada

Věřitel dostává peníze prostřednictvím insolvenčního správce v měsíčních splátkách, které mohou být různé. Celková částka by neměla být nižší, než 30%. V uvedeném případě to bude 40%.

hapiky

Fyzické osoby, soukromníci jsou až na posledním místě. Nejprve daně, půjčky od bank atd…

ivzez

Záleží na tom, jestli se jako věřitel přihlásíte. Pokud ano, dostanete 40 %.
Pokud se nepřihlásíte, dlužník splní podmínky a zbytek dluhů mu bude
prominut, nedostanete nic. Oddlužení a prominutí dluhů se vztahuje i na
ty věřitele, kteří se do insolvenčního řízení nepřihlásili.