Kolik dní volna

CHtěla bych se zeptat na kolik volných dní(placených zaměstnavatelem) mám právo,když si chci hledat nové zaměstnání.

Nejlepší odpověď
standa

Máte nárok na volno v rozsahu 1/2 dne týdně po dobu 2 měsíční výpovědní doby. Zmiňované ´půldny´ lze se souhlasem zaměstnavatele slučovat.

Toto volno je neplacené, ledaže by se jednalo o situaci, že jste obdržela výpověď podle § 52, odst. a) až e) nebo jste se dohodla na ukončení pracovního poměru z týchž důvodů.

Detaily viz níže uvedený odkaz na vládní nařízení č. 590/2006 Sb., kterým se stanoví okruh a rozsah jiných důležitých osobních překážek v práci (odstavec 11.)

Zdroj: http://busines­s.center.cz/bu­siness/pravo/za­kony/zakonik-prace-nv590/priloha.aspx