Kolik dní by se měl mazat framykoin na zánět z poškrábané kůže v uchu?

Zatím to mažu 3× denně tři dny. A dnes jsem měl jít na kontrolu, ale nestihnu to. Ptam se proto, ze se jedna o antibiotikum i kdyz mozna ne v tak radikalni forme. Alespon u pribaloveho letaku je uvedeno:
Indikační skupina
Dermatologikum, antibiotikum
A pokud vim, tak antibiotika se maji uzivat jen omezenou dobu a pravidelne podle davek. Rad bych davku jiz snizil, protoze bolest ucha na dotek se snizila. Jen nevim jak moc vylecene to je protoze si na to nevidim a semtam me v tom uchu jakoby skrabe.
Bylo by ok mazat ted treba uz jen noc? A jit na kontrolu ve ctvrtek po tydnu? Ma opet stejne jako v pondeli ordinacni dobu do 18:00. Do ucha si nevidim a posoudit to muze asi jen doktor, ale treba mate se zanetem v uchu nekdo zkusenost? Predem diky za odpovedi. Vice infa, ci diskuze dam v diskuzi pod otazkou.

Odpovědi
gecco

Dokud zánět nezmizí… – kolik je to dnů??
😉
Při lokálním použití se antibiotika nemusí ani ´využívat´, ani není časově omezeno jejich užívání – užívají se podle stavu poškozené tkáně.
Takže maž, dokud ti doktor neřekne jinak.

arygnoc

pokiaľ sa nepletiem, framykoin je na lekársky predpis.
použitie (kam, kedy, koľko, …) predpisuje lekár.

ad kontrola:
skúste použiť telefónny prístroj, tam vám i lekárka prípadne upraví dávkovanie.
i keď je vaše „nestihnu to“ voči lekárke nekorektné – čo keby vám povedala ona, že nestíha?

😉