Adelka123456

Kolik dioptrií může mít maximálně řidič tramvaje?

A může být astigmatismus?

Odpovědi
annas

Určitý počet dioptrií se toleruje, ale není uvedené konkrétně kolik.

Před případným nástupem musíte projít lékařskou prohlídkou, mezi niž patří i kontrola zraku.

Něco v odkazu.
https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/%C5%98idi%C4%8D_tram­vaje

Astigmatismus – záleží na lékaři, zda jej může upravit brýlemi nebo čočkami na míru.

Podmínky pro přijetí na funkci řidiče vám nejlépe sdělí v dopravním podniku.

Edison

Dobrá otázka. Ale na špatném serveru. Doporučil bych se zeptat přímo na infocentru příslušného DP, na jejich personálním oddělení apod., případně DÚ.

Jinak UTFG: S.2 Požadavky na řidiče drážních vozidel
S.2.1 Výběr podmínek posuzování zdravotní způsobilosti (podle vyhlášky 101/1995 Sb. ve znění platnému k roku 2005)

Zdroj: http://homen.vsb­.cz/~s1i95/PDP/Mo­odle/PDP_rize­ni_ridic.pdf

orestez

Pane Bože Edison, to je vzdělávací otázka na správném serveru. K vám se to ještě nedokřiklo?

Edison

Vzděávací??? No nevim… Mě to teda nepřijde… A za vzděláním bych taky doporučil navštívit kompetentnější organizace, než tlachárnu.