bolak

Kolik % dětí které vyrůstali v dětském domově skončí v kriminále?

A jak moc velkej rozdíl je to ve srovnání s dětma co vyrůstaj v normálních rodinách (táta+máma+mor­če+sourozenci)?

Nejlepší odpověď
annas

Jde o starší údaje, novější jsem nenašla.

2.1 Trestná činnost dětí, které opustily institucionální péči
 Během let 1995 – 2004 opustilo institucionální péči celkem 17 454 dětí.
 Celkově se trestné činnosti dopustilo 9 751 dětí (tj. 56 %).
 Z celkového počtu dětí se před a během pobytu v institucionální péči dopustilo trestné činnosti pouze 3 209 dětí, tj. 18 %, tzn. ţe (ţádné) trestné činnosti se před a během pobytu nedopustilo 14 245 dětí, tj. 82 %.
 Trestné činnosti aţ po odchodu z institucionální péče se dopustilo 8 866 dětí, tj. 51 % z celkového počtu, z nich do roka po odchodu spáchalo trestný čin 1 681 dětí, tj. asi 10 % z celkového počtu.

U mnoha dětí se díky umístění v institucionální péči povede jejich sociálně patologický vývoj zbrzdit, nebo dokonce zcela zastavit.

51 % (8 866) mladých lidí se poprvé dopustilo trestné činnosti aţ poté, co opustili institucionální péči.
 41 % mladých lidí začalo páchat trestnou činnost aţ po roce od opuštění zařízení.

http://projek­ty.osu.cz/domo­vy/www/dok/stu­die-evaluace.pdf

Za rok 2007 se uvádí asi 51 %.

V bakalářské práci Delikvence mládeže jsou na str. 33 a dál tabulkyo trestných činech dětí a mládeže, ale nejsou v %, jen v číslech.

Kriminální činy dětí do 14 let za tři čtvrtě roku 2007.Přestože ze statistik dětské kriminality vyplývá, že až padesát procent malých zločinců tvoří děti z dětských domovů či sociálně slabých a nefunkčních rodin, policisté se často setkávají s případy opačnými.

Údaje ze statistiky ministerstva vnitra – 430 násilných trestných činů (to znamená např. 158 loupeží, 118 úmyslných ublížení na zdraví, 74 případů vydírání a další zločiny, při nichž použily násilí) – 431 krádeží vloupáním (případy, kdy se děti vloupaly do obchodů, restaurací a jiných objektů) – 622 krádeží (případy, kdy děti něco ukradly v obchodech či spolužákům apod.)

http://is.muni­.cz/th/84203/ped­f_b/bakalarska_-_prace.pdf

anonym

Statistika sice mírně zastaralá, ale pžedevším zkreslující.
Z podrobnějších studií MPSV vyplývá, že ačkoliv v dětských domovech je méně než polovina dětí z rodin „gádžů“, naopak v nápravných zařízeních (jak pro mladistvé, tak zletilé) končí v drtivé většině – cca přes 87% právě tzv.„negádžové“ z dětských domovů.