zjentek

Kolik decibelů na pracovišti stačí k tomu, aby se nevratně poškozoval sluch a kdy k poškození dochází?

Denně na hlučném pracovišti.

Odpovědi
Edison

K poškození dochází bez ohledu na to, jestli na pracovišti, nebo jinde. Pro expozici hlukem v nejrůznějších životních situacích existuje mnoho norem a vyhlášek. Na pracoviště dokonce podle typu prostředí a činností.

Rokio

Delší pobyt v okolí s hlukem nad 70 decibelů se považuje za zdraví škodlivé. Nad 80 decibelů je už ohrožen sluch.

zdroj: učivo fyziky na ZŠ