Lucimia

Kolik dáváte kypřícího prášku?

do piškotových těst? Každý říká něco jiného. Máma dává celý sáček, jedna babička taky, druhá naopak dává jen špičku nože, skorotchýně tak půl sáčku od oka… Tak kolik mám teda dávat??? 🙂 Kolik tam toho kypřícího prášku dáváte vy?

Nejlepší odpověď
annas

Já používám prášek do pečiva bezfosfátový, který kupuji ve zdravé výživě. Dávám podle toho, kolik použiji mouky. Je na něm uvedeno množství na váhu mouky.
Když jsem v minulosti používala normální prášek do pečiva, držela jsem se receptu a dávkovala rovněž podle množství mouky – 1/2 – 1 balíček. Když dáte méně, těsto je nižší, nevyskočí tolik. Záleží také na tom, na jak velký plech těsto dáte. Chce to vyzkoušet, co Vám lépe vyhovuje.

Další odpovědi
ostrovidka

To je pravda, že co člověk, to jiný názor, já si jen pamatuju radu, že se má přidávat až úplně na poslední chvíli, tedy když už máme těsto hotové a pak tam tedy ten prášek vpracovat a co nejdříve péct.

Michal

Celý sáček.

panenka

když dělám rolády dávám jednu lžíci kypřícího prášku do pečiva.

ReHu

Vyzkoušej a uvidíš. Stačí 2–3-pokusy.
Já dávám podle toho, co z piškot.těsta dě­lám.