Alesh

Kolik dáte do kupy slov končících na písmeno H?

Myslí se pochopitelně česká slova (podstatná jména) a v prvním pádě. Podle knížky 1000 českoslo­venských nej by jich mělo být jen 299. Kdo dá alespoň 10, tak dostane palec. Kdo jich dá jako první 50, tak i označení jeho odpovědi jako nejlepší (= 5 bodů). Každopádně je možné taktizovat, vyčkat co napíšou ostatní a jejich slova použít ve svém seznamu. Tak se ukažte! 🙂
Doplňuji:
No, dobrý. 😉 Patrně tedy v tom neměla být vlastní jména (slova psaná s velkým písmenem na začátku). Ale i tak chicocheco splnil. hanulka11 taky. Mofli napsal přesně 10 slov, ale já slovo „duh“ neznám (pokud neberu 2. pád množ. č. od duhy), ale existuje „neduh“, takže pokud doplní nějaké to regulérní slovo, pak dostane taky bod. IceT a Drap bohužel špatně četli a nesplnili podmínku udělení palce, no, možná se nad nimi nakonec slituji. 😉 Ale zmizela ta nejnabitější odpověď, vítěze jsme patrně už měli jasného, byly tam nějaké duplicity, nějaká sporná slova, ale 50 by se jich určitě našlo, nicméně odpověď zmizela, tak tu otázku asi zavírat nemohu. Co s tím?

Nejlepší odpověď
anonym

raroh, batoh, Zbiroh, roh, stoh, sloh, (bájný pták) Noh
Doplňuji:
vrah, výtah, vztah, zápřah, běh, zběh, sníh (těch 50 je nad moje síly)

Další odpovědi
hanulka11

jen co mám na jazyku- musela bych moc přemýšlet -batoh, brloh,hloh,sl­oh,stoh,druh,dluh,pluh,n­áběh, příběh, výběh, záběh, náběh

Mofli

duh, bůh, líh, běh, náběh, kruh, dosah, brloh, obsah, svah

quentos

nejdřív věcný dotaz, počítá se CH jako C+ H?

No, předpokládám, že asi ne, tak jdu do toho.

roh, brloh, ostroh, stoh, sloh, steh, leh, druh, raroh, tah, stah, vztah, průtah, výtah, zátah, hloh, luh, louh, vrh, trh, zátrh, vrah, neduh, zápřah, břeh, pluh, běh, zběh, příběh, průběh, výběh, souběh, záběh, střeh, postřeh, dluh, líh, klih, soudruh, soustruh, žeh, jih, střih, mih, bůh, práh, zásah, přesah, svah, batoh, kruh; to už by mělo být 51
pak mě napdá pár přejatých slov, jako např. sikh a fikh… na scrabblistu si nepřijdeš ;{)>

iceT

pro zpestření…http://ww­w.youtube.com/wat­ch?v=A8EBF-XxR1w
Doplňuji:
drápe,taky jsi špatně přečetl otázku jako já?končících na H,ne začínajících

qazasd

absinth ajatolláh autopotah batoh brah bratrovrah brloh běh břeh dluh dobrodruh doběh dosah dostih dotah druh druh eurotrh feláh hloh jih klih klikoroh kmih koloběh kozoroh koželuh kruh královrah leh letokruh listonoh louh luh mikrosoustruh neduh neznaboh nocleh náběh nástřih návrh oboroh obsah obstřih obtah oběh odběh odluh odstřih odtah okruh ostroh otcovrah paroh piroh pluh podběh poddruh poddruh podruh podvrh polokruh polookruh popruh postih postřeh potah potěh proběh prostřih protiběh protinávrh protisvah protitah pruh průběh průtah průšvih pstruh pstruh přeběh předeběh předstih přesah přetah příběh přítah půlkruh raroh roh rozběh rozeběh rozsah rozvrh rychloběh rychlovýtah sběh sebevrah sestřih sloh souběh soudruh soustruh souvztah squash stah steh stoh střeh střih svah sáh tah trh tvaroh veletrh volnoběh vrah vrh vtah vztah výběh výluh výstřih výtah výšleh výžeh zběh zdvih zvěrokruh záběh zápřah zásah zástřih zátah zátrh zášleh zážeh šleh špeh šplh švih šáh žeh Ágh Řeh čtvrtkruh úžeh

Braník

hloh,hroch,sl­aboch,hoch,ba­toh,nocleh,brloh,b­řeh,divoch,tva­roh,smích,jinoch,běh,pří­běh,náběh,výběh,pruh,po­pruh,práh,pluh,dluh,kruh­,druh,eunuch,lan­tuch,tvaroh,zdvih,
asi nejhnusnější je SOUDRUH!!

kyselina 5

kruh, dluh, luh, pluh, sloh, louh, roh (kozí a na ulici ), paroh, pruh, jih, hloh, koloběh, sníh, práh, tvaroh, Bůh, průběh, vztah, kozoroh, líh, klih, obsah, běh, sloh (písemná práce a gotický), příběh, zběh, tah, břeh, výběh, Zábřeh, náběh, Aláh, svah, batoh, zátah, neduh, nocleh, druh (zvířecí a opak družky), oběh, výtah, výluh, Zbiroh, vrah, popruh, pstruh, dosah, vrah, raroh.

qazasd

Nevim proc byla moje odpoved odstranena. Tak davam seznam slov vytazenej ze slovniku aspell alespon do diskuze …

absinth ajatolláh autopotah batoh brah bratrovrah brloh běh břeh dluh dobrodruh doběh dosah dostih dotah druh eurotrh feláh hloh jih klih klikoroh kmih koloběh kozoroh koželuh kruh královrah leh letokruh listonoh louh luh mikrosoustruh neduh neznaboh nocleh náběh nástřih návrh oboroh obsah obstřih obtah oběh odběh odluh odstřih odtah okruh ostroh otcovrah paroh piroh pluh podběh poddruh podruh podvrh polokruh polookruh popruh postih postřeh potah potěh proběh prostřih protiběh protinávrh protisvah protitah pruh průběh průtah průšvih pstruh přeběh předeběh předstih přesah přetah příběh přítah půlkruh raroh roh rozběh rozeběh rozsah rozvrh rychloběh rychlovýtah sběh sebevrah sestřih sloh souběh soudruh soustruh souvztah squash stah steh stoh střeh střih svah sáh tah trh tvaroh veletrh volnoběh vrah vrh vtah vztah výběh výluh výstřih výtah výšleh výžeh zběh zdvih zvěrokruh záběh zápřah zásah zástřih zátah zátrh zášleh zážeh šleh špeh šplh švih šáh žeh Ágh Řeh čtvrtkruh úžeh

quentos

no jo, ale ze slovníku to umí opsat každej blbec… jestli to měla bejt „vítězná“ odpověď, tak by to bylo něco jako vítězství Armstronga…

Alesh

Prosím tě, ty z toho naděláš (z obojího). Uměl si poradit, měl problém, vyřešil ho. Kolik odpovědí tady na serveru mají lidé z vlastních hlav? Zpravidla jen výpotek zkopírovaný z netu a ti slušnější uvedou pochopitelně i zdroj. Tyto odpovědi pak dostávají i nejvíce bodů. Vlastní názory se příliš neoceňují.
Co se Armstronga týče, tak s ohledem na souvislosti, jak vůbec profesionální sport funguje, pak na jeho dopingu nic tak strašného nevidím. Dobře to okomentoval Dr. Hnízdil, který řekl něco v tom smyslu, že v podstatě jsou od těch sportovců očekávány nadlidské výkony a celá ta mašinérie jim prakticky nedává jinou šanci než balancovat na hranici či za hranicí toho, co je ještě legální. I tak jeho výkon byl famózní a to, jak ho teďka pranýřovali, bylo spíš trapné, vč. těch resumé, která z toho plynula.

Damiana

Máš bod. Tady v diskuzi má ještě větší „cenu“. 😁

anonym

ocko, a vase " odpoved " je v souladu s tim vasim kodexem ? je to odpoved na otazku ? proc to, co jste napsala nenapisete do diskuze, vzdyt vas tam vidim casto ? ze bych nahodou duvod znala ? :) -iv-

hanulka11

očko má -iv- vyjímku ta může odpovídat jak chce

anonym

a kdo ji tu vyjimku dal ? :)
snad ne jeji nejlepsi ( a asi jedinej ) kamos : Dr. ? :)

anonym

tak ocko si tu jeji blbost sama smazla .. alespon jednou udelala spravnou vec .. :)