Kolik čs. olympioniků opustilo ČSSR v letech 1948 – 1989?

Reakce na včerejší 7 sportovců z Kamerunu. Určitě taky nějací odešli, kolik jich asi bylo .

Nejlepší odpověď
annas

Pochopila jsem, že jste se přepsal. Něco jsem vám našla.

1. Českoslovenští sportovní emigranti – nejen olympionici.
http://aktual­ne.centrum.cz/spor­tplus/ostatni-sporty/clanek­.phtml?id=110584
.
2. Český olympionik, mistr republiky a neúnavný propagátor veslování René Líbal zbláznil do tohohle sportu celé švýcarské Lausanne. Po sovětské okupaci emigroval do Švýcarska.
Zdroj: http://xman.id­nes.cz/rene-libal-zblaznil-lausanne-do-veslovani-fg7-/xman-rozhovory.aspx?c=A120807­_192126_xman-rozhovory_fro

3.veslař–skifař, československý reprezentant a olympionik JJiří Zavřel. Ten byl letech 1946–1956 jako politický vězeň v jáchymovských uranových dolech a v roce 1968 emigroval

4. Jaroslav Drobný, všestranný sportovec, se nejprve soustředil na lední hokej, kde dosáhl vynikajících výsledků. V roce 1947 vybojoval na mistrovství světa v Praze 1. místo, o rok později skončil na OH ve Svatém Mořici s reprezentací na 2. místě.
Kvůli vypjatým poměrům, které v Československu panovaly po roce 1948, se rozhodl pro emigraci. Občanství mu v roce 1949 nabídl Egypt, jehož barvy již v tenise hájil od roku 1950.
http://www.czech­.cz/cz/Objevte-CR/Zivotni-styl-v-CR/Sport-a-volny-cas/Slavni-cesti-sportovci

Další odpovědi
Děda Louda

Úplně všichni. V ČSSR se nikdy olympijské hry nekonaly, takže každý z účastníků musel odcestovat do zahraničí. Někteří se pak ale vrátili.
Doplňuji:
Československá socialistická republika (ČSSR) byl stát ve střední Evropě, který existoval od 11. července 1960 do 28. března 1990.

manon

Asi hodně. Napadají mne teď především hokejisti a krasobruslaři, ale určitě se najdou v každém sportu. Bývali jsme taková „odcházecí“ země.

anonym

nechtěl jsem rozepisovat ČSR, ČSSR, po ´89 ČSFR, po ´93 ČR