Avatar uživatele
Edison

Kolik člověk průměrně nasmrká v průběhu průměrné rýmy?

A jak byste takový výzkum provedli?

Doplnění: Komu námět na takový výzkum směrovat?

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? dudu, Gestas před 2189 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
dudu

Tato otázka rozhodně nepatří mezi průměrné. Její autor poptává informaci o něčem, co asi nebylo nebylo věděcky ani statisticky zpracováno. Tím jsou parametry průměrné rýmy. Trvá rýma např. týden, nebo jen sedm dnů, jaká je průměrná četnost smrkání, jak dlouho trvá jeden „smrk“ a kterak měřit jeho vydatnost /objem nebo váha/. Bože, bože…

Upravil/a: quentos

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
hapiky

Doufám, že je to jen tvůj začátek. Později bys mohl měřit průměrné zplynování (nejen lidské), objem a váhu stolice, případně sůl z moče. Jsem si jist, že to vše je o zpracování druhotných surovin. Vypadá to jako „docela skvělý podnikatelský záměr“.

Upravil/a: quentos

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
orestez

A co stříkání samečků od 13 let do doby, než se to zahojí? Kolik je to kýblů? Vznikne taky komise?

před 2188 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Edison

Taky dobrý námět… 😉

před 2188 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Edison

Já nad tím dumám už nějakou dobu. Jediné, k čemu jsem došel je právě trvání průměrné rýmy: týden… bez dochtorů a 7 dní s dochtory. 😁

Jelikož mám za to, že by bylo záhodno takový výzkum provést, měl bych hrubý plán:

  1. Vytvořit vzorek populace. Neumím, ale jistě by se návod dal najít u některé z renomovaných statistických fi­rem.
  2. Vyžadovalo by to velmi pečlivé zaznamenávání např. hmotnosti neposmrkaného a posmrkaného kapesníku. Tím by se získala data o jednotlivostech smrkání. Zaznamenat by se musel řekněme datum a čas každého smrkání a rozdíl hmotností neposmrkaného a posmrkaného kapesníku.

Ze získaných dat, řekněme v průběhu minimálně roku, lépe několika let by se dalo pak vyhodnotit několik, podle mě, zajímavých hodnot:

  1. kdy taková rýma začíná,
  2. jak dlouho trvá,
  3. jak často smrkáme,
  4. ve které části dne smrkáme,
  5. kolik toho nasmrkáme na jedno smrkání,
  6. kolik nasmrkáme v různých časových intervalech – za den, týden, měsíc, rok…

před 2189 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek