Edison

Kolik člověk průměrně nasmrká v průběhu průměrné rýmy?

A jak byste takový výzkum provedli?

Doplnění: Komu námět na takový výzkum směrovat?

Nejlepší odpověď
dudu

Tato otázka rozhodně nepatří mezi průměrné. Její autor poptává informaci o něčem, co asi nebylo nebylo věděcky ani statisticky zpracováno. Tím jsou parametry průměrné rýmy. Trvá rýma např. týden, nebo jen sedm dnů, jaká je průměrná četnost smrkání, jak dlouho trvá jeden „smrk“ a kterak měřit jeho vydatnost /objem nebo váha/. Bože, bože…

Další odpovědi
hapiky

Doufám, že je to jen tvůj začátek. Později bys mohl měřit průměrné zplynování (nejen lidské), objem a váhu stolice, případně sůl z moče. Jsem si jist, že to vše je o zpracování druhotných surovin. Vypadá to jako „docela skvělý podnikatelský záměr“.

orestez

A co stříkání samečků od 13 let do doby, než se to zahojí? Kolik je to kýblů? Vznikne taky komise?

Edison

Taky dobrý námět… 😉

Edison

Já nad tím dumám už nějakou dobu. Jediné, k čemu jsem došel je právě trvání průměrné rýmy: týden… bez dochtorů a 7 dní s dochtory. 😁

Jelikož mám za to, že by bylo záhodno takový výzkum provést, měl bych hrubý plán:

  1. Vytvořit vzorek populace. Neumím, ale jistě by se návod dal najít u některé z renomovaných statistických fi­rem.
  2. Vyžadovalo by to velmi pečlivé zaznamenávání např. hmotnosti neposmrkaného a posmrkaného kapesníku. Tím by se získala data o jednotlivostech smrkání. Zaznamenat by se musel řekněme datum a čas každého smrkání a rozdíl hmotností neposmrkaného a posmrkaného kapesníku.

Ze získaných dat, řekněme v průběhu minimálně roku, lépe několika let by se dalo pak vyhodnotit několik, podle mě, zajímavých hodnot:

  1. kdy taková rýma začíná,
  2. jak dlouho trvá,
  3. jak často smrkáme,
  4. ve které části dne smrkáme,
  5. kolik toho nasmrkáme na jedno smrkání,
  6. kolik nasmrkáme v různých časových intervalech – za den, týden, měsíc, rok…