Meggie2

Kolik člověk dokáže vypít piv za jeden večer? např. desítek?

Nejlepší odpověď
Kepler

Já jsem jich za mlada zvládl i 15. Ale jistě jsou i lepší borci, já jsem nikdy nějaký zvláštní pivní pič nebyl.

Další odpovědi
Hufnágl

I já byl takový hlupák, co vypil 27 piv, ale trvalo mi to od 17 hodin do 23 závěrečné. Možná bych ji vypil 30, ale číšník nás vyhodil.

Marci
… poslepu. Když jsem chodíval do hospod, kterých bylo u nás v městečku 5, vždy jsem se probudil doma a v mé posteli. Dnes vypiji pět – šest piv týdně, a stačí to. Jo, věkem opadá chuť.

Kelt

Taky jsem před 35 lety udělal 15 nebo více piv a za večer to mohla být snad i desítka. Teď jsem vypil dvě dvanáctky a šel jsem domů. Ne, že bych nevydržel více, ale čas na odbourávání alkoholu mne dost zdržuje. No a jak píše Kepler, 15 piv nic není. Při dobré obsluze se to dá.

dudu

Znal jsem karbaníka, který pravidelně chodíval hrát taroky. Tradovalo se o něm, že při hře trvající od večera do rána vypil štěně piva. Možná zde někdo bude vědět o jaký obsah se jednalo.

marci1

Někteří „pivní štamgasti“ hodně:10–15 kousků, i více. Jak potom trefí domů, to opravdu nevím. 🙂

iceT

Já jsem jich jednou vypila deset, bylo to když Češi hráli se Slovákama o zlato v hokeji.
A chodíval tam jeden, ten od 20 hodin do půlnoci vypil dvacet piv a když se mu dařilo i víc, ale je fakt, že on měl jedno pivo nadvakrát

Kepler

marci: jak trefili to nevím, ale na Valašsku se říká: dajte mně kožené rukavice a ruky na zem, já už dondu sám. A pak že přední náhon zavedli výrobci aut…