Rokio

Kolik člověk dokáže provádět myšlenkových operací najednou?

Já dokážu konkrétně provádět dvě až tři myšlenkové operace najednou.

příklad: Bavím se svým spolužákem. Paní asistentka se mě zeptala, o čem paní učitelka zrovna mluvila. Já jsem jí to řekl a podle ní to bylo správně. Rovněž jsem dokázal mluvit se svým spolužákem.

  1. myšlenková operace = formulování myšlenek při rozhovoru se spolužákem
  2. myšlenková operace = reakce na otázku paní asistentky

poznámka: Tohoto činu jsem se dopustil na OA, takže moje schopnost v této oblasti se ještě zlepšila.

Nejlepší odpověď
dubraro

Mozek pracuje masivně paralelně, provádí mnoho činností současně. Plná vědomá pozornost je však věnována vždy jedné věci.

Další odpovědi
Kepler

Jestli tvrdíš, že zvládáš více operací najednou, pak jsi počítač. Poslouchat dva zdroje umí jen ženy, ale odpovídají postupně. Někdy to umí i muži.

Jiří Bohumil

To je asi schopnost poslouchat jedním uchem jednoho a druhým druhého.:-) Já však touto schopností obdařen, bohužel, nejsem. Otázkou však je, zda je soustředění na obě strany dostatečné.