Kelt

Kolik cípů má nebo může mít nakreslená hvězda?

Komunistická hvězda má 5 cípů, Davidova hvězda má 6 cípů. Dříve označovala čtyřcípá hvězda pořady, na které by se neměli dívat mladší diváci. Takže kam můžeme jít dolů a kam nahoru podle počtu cípů? Je to nějak určeno? Děkuji.

Nejlepší odpověď
annas

1. Pokud budete kreslit hvězdu jako symbol, tak se nejčastěji používá

" Davidova hvězda – šesticípá hvězda, symbol národa Židů a státu Izrael
Betlémská hvězda – vánoční a křesťanský symbol, nad Betlémem ukazovala cestu k malému Ježíškovi
rudá hvězda – pěticípá hvězda, symbol levicových hnutí a komunismu, viz též Komunistická symbolika#Rudá hvězda, srp a kladivo
americká hvězda – pěticípá bílá hvězda, symbol Spojených států amerických
hvězdný kříž (hvězdná růžice) čili větrná růžice neboli čtyřcípá hvězda (může být i osmicípá)"

https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Hv%C4%9Bzda_(roz­cestn%C3%ADk)

2. Hvězdy na nebi – jsou přibližně k kruhovitá tělesa. Jak se kreslí slunce? Hvězdy často jako tečky., i když od nilch vychází záře ve tvarů hrotů

http://curiou­s.astro.corne­ll.edu/about-us/111-observational-astronomy/star­gazing/general-questions/674-why-do-people-draw-stars-with-five-points-intermediate

3. Tzv. herrnhutská hvězda – dřív pomůcka v matematice. – souvisí s Jednotou bratrská a měla 110 ostnů.

https://liberec­.rozhlas.cz/slav­na-herrnhutska-hvezda-driv-pomucka-v-matematice-dnes-i-hvezdny-byznys-6016761

4. „14cípá hvězda u oltáře v Jeskyni narození označuje místo, kde se měl, dle tradice, narodit Ježíš Nazaretský, bazilika Narození Páně, Betlém bazilika je nejdéle nepřetržitě fungující křesťanský kostel na světě“

http://www.znak­znackaznameni­.cz/000_zzz/hvez­dy.html

Počet hrotů zřejmě není omezený, i když nejčastěji se užívá
4, 6, 7, 8 a více bodů u hvězd na nebi.

Další odpovědi
elkon

Každá má tolik cípů, kolik si jich uděláš.

Kepler

Není co dodat, jen mi přijde zajímavé, že nikdo nezmínil trojcípou hvězdu jako loga Mercedesu a čtyřcípou – loga Orionu (čokolády).

Dochy

„Je to nějak určeno?“
Tvou zručností, velikostí papíru, sílou tuhy…
2 cípy už není hvězda, ale střelka 😉 1 rozeznatelný cíp kapka.

Pepa25

Od tří do nekonečna, prakticky tak do 14 (taková je na vlajce Malajsie). Se třemi vrcholy viz odkaz.

Zdroj: https://www.123rf­.com/photo_129169679­_stock-vector-abstract-colorful-geometrical-triangle-star-symbol-template.html

Klaproth

Takže Američani mají na státní vlajce komunistické vězdy?

aliendrone

Tywoe – to JE OTÁZKA, fakticky DOBRÁ! Hned z první je jasné, že od 3 do nekonečna, jenže…
Můžeme hvězdu konstruovat klasicky přidáváním dalších hrotů (výběžků či ramen chceš-li) tzn. 3, pak 4, 5, 6… do nekonečna.
Ale co když budeme postupovat fraktálně? A z KAŽDÉHO JEDNOHO nekonečného množství vrcholů vytvoříme DALŠÍ nekonečné množství vrcholů a z nich DALŠÍ a pořád dokola? Jaká bude kardinalita množiny vrcholů při klasické a fraktální konstrukci, resp. bude JINÁ nebo ne? Budu o tom muset přemýšlet, ale teď už ne, páč melu z posledního. ;) :D

Pepa25

Klaproth: Kelt nepíše, že každá pěticípá hvězda je rudá.

Edison

A taky mohou mít různé tvary, resp. poměry vnějších a vnitřních úhlů cípů.