Kolik činí v % daň z příjmu fyz. osob

Prodám firmě coby fyz. os.zboží- data v hodnotě 160.tis. kolik musím zdanit?

Nejlepší odpověď
Emefej

Daň z příjmu činí 15%.

Další odpovědi
Michal Kole

tuším, že 15 procent, ale jistý si nejsem.

mosoj

Jako fyzická osoba – podnikatel 15 % ze zisku – odčitatelné položky ( pokud je neuplatňujete jinde) + sociální a zdravotní pojištění .
Jako fyzická osoba nepodnikatel nemůžete žádné zboží v takovéto výši prodávat!

Hlada

Daň z příjmů je 15%. To ovšem nebudete muset platit celé. Příjem si zahrnete do daňového přiznání do §10 – Ostatní příjmy a podle způsobu, který bude pro vás výhodnější si odečtete náklady.