Cullinda

Kolik cca stojí renovace kazet do tiskárny?

Mám Canon Pixma IP4500. Kolik cca stojí renovace jednostlivých kazet? -Vyplatí se to oproti nové kazetě?
Doplňuji:
Zatím jsem to nepotřebovala – došel poprvé od nákupu.Všimla jsem si, že na kazetách je pod fólií dírka jako pro plnění – je v inkoustech velký rozdíl ? – nemají různou hustotu? Abych po naplnění tiskárnu nezalepila? A dá se tiskárna nějak ošálit aby zatím tiskla třeba červeně? Děkuji

Nejlepší odpověď
mosoj

IP 4500 používá kazety typu CLI 8.
Nevím co jste používala dosud, ale používání originálních kazet je nekřesťansky drahé.
Renovace se určitě vyplatí. Říká se tomu refil. Pokud si to ale necháte udělat nějakou firmou vyjde vám to nastejno jako když si koupíte neoriginální kazetu.

Pokud si refil budete dělat sama vychází naplnění jedné kazety tak na 20 –40 kč. Záleží jak nakoupíte inkoust.

Máte několik možností.

  1. Kupovat orig. kazety. Cena jako kdyby jste používala vlastní krev.
  2. Refilovat. Dnes se již dají koupit kazety specielně upravené pro refil. Stačí jenom injekční stříkačkou naplnit.
  3. Kupovat neoriginální kazety s čipem nebo bez čipu. Bez čipu jsou samozřejmě lacinější.

Kazety se dají používat i bez čipu, ale tiskárna neukazuje stav inku. Musí se kontrolovat vizuelně. Totéž platí i o komerčním podvodu „nesmrtelných“ či­pů.

Já používám neoriginální kazety bez čipu
a originální čip resetuji reseterem.
Kazetu kupuji za 50 Kč. Místo 380 – 500 Kč.
za orig.
Kazet je pět a za rok je vyměním tak 10 x.

Za jednu výměnu orig. kazet dám min. 2000 Kč.
Za rok 20 000 Kč. Za jednu výměnu neorig kazet dám 250 Kč za rok 2500 Kč. Není o čem !!!
Doplňuji:
Napsal jsem, že se dají kazety používat i bez čipu. To ano, ale ten vypsaný čip musí na kazetě být. Tiskarna pak také neukazuje hladinu. Pokud ten čip zresetuje funguje vše normálně.

Velkou černou PGI 5 měním i vícekrát protože mám multifunkci a manželka na ní dělá kopie.

mosoj

Ano na kazetách je dírka, která je zaslepená kuličkou. Ve výrobě se tudy ta kazeta plnila. Dost majitelů kteří refilují tu kuličku vyndavá a také tudy plní inkoust.
Otvor opět tou kuličkou uzavírá, nebo volí jiný způsob uzavření. Čim je to uzavřené
je jedno, ale musí to stoprocentně těsnit.
Pokud to nebude těsnit vyteče vám inkoust do tiskárny !!
Inkousty a neorig kazety je třeba kupovat od
ověřených výrobců ( najdete v diskusích
KMP, PrintPro, Naplňto atd).

Nastavit se nedá téměř nic. Tiskárna má svoje algoritmy pro používání inkoustů podle nastaveného druhu papíru a kvality.
Pokud budete používat tiskárnu bez inkoustu téměř 100 pro zapečete tiskovou hlavu, což je nejdražší součástka na tiskárně cca 1400 Kč.

mosoj

Při koupi neoriginálních kazet bez čipu, což je nejlacinější, se musí ten vypsaný čip přendat na tu neoriginální kazetu. Většina výrobců neorig. kazet má ty kazety již tak připravené. Je tam klip do kterého se ten čip zasune. Pokud se ten čip zresetuje chová se jako by byl nový. Pokud ne tiskárna také tiskne, ale neukazuje stav hladiny a sem tam Vás otravuje s hláškou že došla barva.
Těch variací provedení neoriginálních kazet je více.

mosoj

Při přendavání čipů pozor !! Je třeba ctít barvu. Čip z červené musí zase na červenou atd.

mosoj

Pokud budete chtí ještě nějakou informaci
napište na mosoj@seznam.cz.