zjentek

kolik času vám veme, než si někoho definitivně zaškatulkujete?

Nejlepší odpověď
iceT

Nelze definitivně někoho někam zaškatulkovat nastálo,pořád se může stát,že tě dotyčný zaškatulkovaný ještě překvapí-příjemně i nepříjemně.

Další odpovědi
charliesheep

Už se mi stalo,že jsem definitivně strčil dotyčného do škatulky prakticky hned jak jsem ho poprvé uviděl a dotedˇ v ní je. Znám ale i člověka,kterého prostě nikam napasovat nemůžu. Myslím si,že je to individuální a záleží hodně na „objektu“..

annas

Přesvědčila jsem se, že mně někdo při prvním setkání zaujal něčím nápadným, specifickým, ať již v pozitivním či negativním slova smyslu. .

Když jsem později dotyčného/dotyčnou poznala blíž, uvědomila jsem si, že se časem mé subjektivní hodnocení vlivem okolností změnilo – potvrdilo se, nebo se vyvrátilo. .

Čas? Nedá se určit – záleží na četnosti komunikace, společné činnosti atd.

Led_

Zaškatulkovať si človeka, to je to najhoršie, čo človek človeku môže urobiť. Potom, keď ten „zaškatulkovaný“ urobí niečo preň prirodzené všetci sa divia, ako je to možné taký … človek a zrazu je iný…

Všimla som si, že tento problém je aj tu.
Dosť ľudí „škatulkárov“ to používa – začlenia si každého do určitého chlievika vo svojej databáze (chlievik hanby, neználka, nežiaduceho, kamaráta) a podľa toho odpovedajú, kritizujú, chvália. Stačí trochu sledovať…

bolak

Jedna věta a už má nálepku…

Já mám totiž extrémně dobrej odhad. Většinou je to debil :)