Avatar uživatele
zjentek

kolik času vám veme, než si někoho definitivně zaškatulkujete?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 11Pro koho je otázka zajímavá? anonym, annas, vagra, johana 56, Drap, bolak, briketka10, anonym, anonym, charliesheep, Led_ před 4050 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
iceT

Nelze definitivně někoho někam zaškatulkovat nastálo,pořád se může stát,že tě dotyčný zaškatulkovaný ještě překvapí-příjemně i nepříjemně.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
charliesheep

Už se mi stalo,že jsem definitivně strčil dotyčného do škatulky prakticky hned jak jsem ho poprvé uviděl a dotedˇ v ní je. Znám ale i člověka,kterého prostě nikam napasovat nemůžu. Myslím si,že je to individuální a záleží hodně na „objektu“..

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
annas

Přesvědčila jsem se, že mně někdo při prvním setkání zaujal něčím nápadným, specifickým, ať již v pozitivním či negativním slova smyslu. .

Když jsem později dotyčného/dotyčnou poznala blíž, uvědomila jsem si, že se časem mé subjektivní hodnocení vlivem okolností změnilo – potvrdilo se, nebo se vyvrátilo. .

Čas? Nedá se určit – záleží na četnosti komunikace, společné činnosti atd.

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?briketka10 Nahlásit

Avatar uživatele
Led_

Zaškatulkovať si človeka, to je to najhoršie, čo človek človeku môže urobiť. Potom, keď ten „zaškatulkovaný“ urobí niečo preň prirodzené všetci sa divia, ako je to možné taký … človek a zrazu je iný…

Všimla som si, že tento problém je aj tu.
Dosť ľudí „škatulkárov“ to používa – začlenia si každého do určitého chlievika vo svojej databáze (chlievik hanby, neználka, nežiaduceho, kamaráta) a podľa toho odpovedajú, kritizujú, chvália. Stačí trochu sledovať…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
bolak

Jedna věta a už má nálepku…

Já mám totiž extrémně dobrej odhad. Většinou je to debil :)

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?Damiana Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek