Boy 13

Kolik času denně věnovat pohybu?

Chci i přes to, že je venku zima, se začít hýbat, dosud jsem byl sedavý typ. Mám spíš chodit na procházky, nebo běhat? A jak dlouho? Díky za rady.

Nejlepší odpověď
Srandista

Hlavní je vydržet, začít postupně. Nejlepší je, když se na ten pohyb těšíte, až třeba po praci vyběhnete.
Já třeba začal tak, že jsem přestal jezdit výtahem a chodil pěšky.

Ideální je kombinovat kardio se silovým tréninkem.
Např. 2× týdně jízda na kole a 1× cviky s vlastním tělem.

Další odpovědi
Drap

Hýbat se co nejčastěji a co nejdelší dobu. Při běhu vydáváš více energie než při chůzi, ale i chůze e dobrá.

elkon

Každý to má nastavené jinak. Já jezdím hlavně na kole. Dvakrát třikrát v týdnu, 15–20 km. Ne dohromady, ale pokaždé.

JežíšKristus

Člověk je evolučně přizpůsoben k pohybu v zásadě po většinu dne. Sedět například 8 hodin v kuse (i s přestávkami) je krajně nepřirozené.

Kelt

Nechtěj to doslova z hlediska mechaniky. I když sedíš, tak se pohybuješ. V podstatě jde o to, abys přijímal tolik energie, kolik vydáš pohybem. A výdej při jednotlivých činnostech i energetický obsah potravin si můžeš vyhledat.

Matox8

Nejlepší, co nejvíce, ale myslím si, že i hodinka denně je stále lepší, než nic

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.