zjentek

Kolik °C je na sedmém schodu?

Ta správná teplota nápoje. (;

Nejlepší odpověď
marci1

Dlouhodobým zkoušením byla zjištěna vhodná teplota piva
5–7°C na 7. schodu. Na šestým je teplý a na osmým už přechlazený. 🙂

Další odpovědi
Drap

U každé nemovitosti je to jiné.

Filip84

Na mne by to bylo „teplé pivo“, já mám rád pivo vychlazenější, těsně nad bodem mrazu.

Ale jinak má marci pravdu, 5, 6°C je ideální teplota na Lager (Pilsener), i většinu těch výčepních piv. Pšeničné pivo by mělo být trošku teplejší (6–8°C), ovocné pivo, zase, studenější (Corona, třeba), 3–5°C.

Kelt

Tak je rozdíl, zda si vybereš schody , které jdou přes město, tedy venkovní, nebo nějaké schody, které jsou uvnitř domu, ve sklepě a pod. No a taky materiál je důležitý, ten ovlivní teplotu značně. dřevo, kámen a pod.

da ny

Na našich (u dědů a strýčků) bývaly oblíbené 4°C ;)

zjentek

Schody do sklepa vy lopaty! o: 0: O:

zjentek

Ad Drap: 🤦‍♂️