dust8

Kolik byste přispěli na škody po tornádu, kdybyste byli milionáři?

Nejlepší odpověď
Ametyst

Mám tu smůlu, že 1) nejsem milionářka 2) ztratila jsem iluze při povodních, kdy lidi přišli o všechno, ale přitom se ještě stihli zajímat, jestli sousedům nebylo vyplaceno víc peněz. Zavist v čisté podobě.

Další odpovědi
dudu

Dnes je milionářem téměř každý. Náš příspvěvek určila manželka.

Daidal

Hodně. Ekvivalentní odpověď na nepřesnou otázku, nevyjadřijící přesné množství. Zřejmě chceš znát kolik přesně, ale sám se neptáš, jak bohatí milionáři.
1 až 999,9 milionů. Tolik možností. A že to jsou rozdíly.
A milionářem je fakticky velká spousta obyčejných lidí. Majetek v hodnotě dokonce několika málo milionů (vlastní byt nebo dům, pozemky, nemovitosti, auto a drahé věci, jakož i veškerý osobní majetek). To může udělat i 5 milionů, ale ne v penězích (na účtě ani v hotovsti nemusí mít nic).

Mít jeden milion (na účtě), tak moc nedám, mít stovky milionů (multimilionář), tak pár milionů dám… podle toho, kolik mám a v čem ty peníze jsou.
Ale poslal bych tam „svoje lidi“, aby se o to postarali osobně, přerozdělovali to, vypočítali atd. Tzn. objednal a zapltil bych různé firmy (stavební, uklízecí, ubytovací, instalatéřské,..) a lidem poskytl finanční pomoc/dary přímo. Obcím bych to asi přímo nedal. Né, žy bch jim zrovna nevěřil… ale nevěřím. :D

Rokio

Nejsem milionař, ale přispěl bych stokorunu.

paul1

Nejsem (bohužel) milionář, kdybych byl, tak určitě dám nějakou větší částku. Jako důchodce dávám jen DMS.

anonym

Jsem milionář a nepřispěji. Být milionář není kdo-ví co. Se svými 3 miliony sotva držím hypotéky, náklady na pronájem a budoucí emigraci.

zjentek

Přispívat na škody po tornádu je naprosto neefektivní způsob pomoci, když z toho vynecháme příspěvky státu – ty jsou nutné a venkoncem PRÁVĚ PRO TYTO UDÁLOSTI tady státy existují.

Svou troškou přispívám na prevenci podobných událostí. Zde může člověk ještě hodně napravit a není u toho potřeba moc peněz, spíše chování, ale… takových „štváčů“ je ve společnosti jen pár.

Tomáš1234

Milionáři zásadně nepřispívají, jinak by nebyli milionáři :D

https://www.kur­zy.cz/zpravy/462488-darovani-penez-na-charitu--priklad-si-berte-z-nizkoprijmovych-domacnosti-v-usa/

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Daidal

Tomáš1234, aha, takže všechny ty charity, všechny ty spolky, nadace a další věci zakládají, provozují a financují „obyčejní“ chudí lidé, jo? Z čeho asi?
Na postkatastrofické události taky běžně přispívají. Nemluvě o financování konkrétních oborů.