Kryšpín

Kolik bylo zabito a odsunuto čskoslovenských občanů v roce 1945 na rozkaz Koněva?

Na Sibiř do pracovních táborů a pod.

Nejlepší odpověď
led

Maršál Konev ako armádny veliteľ sa zaoberal inými problémami.
Politické „čistky“ robili iné, nie jemu podriadené, špecializované útvary Ministerstva vnútra SSSR a spolupracujúce zložky Ministerstva vnútra ČSR.

Další odpovědi
Drap

Osobně jsem neslyšel ani o jednom

elkon

Co to plácáš za kravinu, zeptej se učitele dějepisu, jak to bylo s osvobozením v květnu 1945.

Pepa25

Nebylo to na rozkaz Koněva.
Sovětská NKVD a speciální jednotka Smerš po dobytí Prahy Rudou armádou v květnu 1945 odvlekly do gulagů několik set československých občanů, převážně ruského původu. Mezi nimi byl například i armádní generál Sergej Vojcechovský.

Zdroj: https://echo2­4.cz/a/i2xjk/­soveti-je-odvlekli-do-gulagu-ted-se-hledaji-jejich-ceske-adresy