bolak

Kolik bych udělal na Měsíci kliků, když na Zemi udělám 2?

Nejlepší odpověď
mojitek

Pokud na Zemi uděláš 2 kliky na jedný ruce,tak na Měsíci jich uděláš tak 15–20 😉

Další odpovědi
Alesh

Tak to bys mohl zjistit zhruba takovýmto experimentem:

  1. Musíš změřit sílu, jakou potřebuješ na zvednutí se z kliku. Čili se „zvážit“ ve sporu ležmo – http://www.kul­turistika.com/si­tes/default/fi­les/picturesweb/20090507­02/klik5.jpg . Zkrátka ruce dáš na váhu, nohy do stejné výšky na zem.
  2. Tuto hmotnost vydělíš poměrem gravitačních konstant na Zemi a na Měsíci, tj. cca 6.
  3. Vypočtenou hmotnost si naložíš na benchpress – http://www.rip­pednfit.com/wp-content/upload­s/2012/11/Bar­bell-Bench-Press.jpg a zkusíš, kolik uděláš opakování. Samozřejmě, že je to jiný cvik, ale z hlediska zapojených svalových skupin je to hodně tomu kliku podobné.

Lamalam

Nevím kolik bys jich na Měsíci udýchal. Je tam šestinová gravitace oproti Zemi, tak asi 12 bys jich měl dát.

lexx

no nevím…nevím…v na­tlakovaném tuhém skafandru…to není jenom o nižší gravitaci,
samozřejmě, až tam bude stát velká obyvatelná základna tak i s nějakou tělocvičnou snad aby nevyšli z formy a kondice

anonym

Ani jeden.

bolak

Lamalam: no právě, jestli se to dá takhle odvodit přímou úměrou, o to mi jde..

Lamalam

Řekla bych, že by to tak mělo fungovat.

bolak

no, pro jistotu bych stejně začal raději ve stavu beztíže, abych se natrénoval..

Lamalam

Jo, to zní rozumně.