pplisekk123

Kolik bych dostala mateřskou?

Chtěla bych se zeptat když jsem vedená na pracovním uřadě a otěhotněla bych z čeho mě vypočítají mateřskou?A ještě než bych šla na mateřskou do porodu bych byla na neschopence a také nevím z čeho mě vypočítají nemocenskou?

Nejlepší odpověď
kropitko

Souhlasím s iwetax,jen bych chtěla doplnit,že podporu od úřadu práce budete pobírat,pouze 6 měsíců(aspoň doufám,že se podpůrčí doba nezměnila) Jinak na mateřskou nemáte nárok(nejste zaměstnaná) Takže pak budete pobírat rodičovský příspěvek od státu,tak jak uvádí iwetax…před tím jsem zmotala jméno(malá mi skáče na klíně,jak oslík,tak jsem se nesoustředila)Om­louvám se

Další odpovědi
martina1

Zeptejte se na sociálce,tam vám poradí přesně.Já vám řeknu jen jak jsem to pochopila já.Nemocenská se myslím vypočítá z životního minima a tu budete mít až do porodu.Myslím,že příspěvek na péči v mateřství mít nebudete,ale ihned po porodu budete mít rodičovský příspěvek 3800Kč na čtyři roky bez možnosti výběru.Já mám jiný systém,protože jsem byla zaměstnaná.Ka­marádka taky šla na mateřskou z pracáku a bylo to tak jak píšu,ale to bylo vloni.

iwetax

Do porodu by jste dostávala soc. dávky. Po porodu jednorázové Porodné (13000kč) A poté rodičovský příspěvek 7600kč 21měsíců, poté 3400kč do 4let věku dítěte.