race02

Kolik by měl dostávat kapesné středoškolák v prvním ročníku gymnázia?

Nejlepší odpověď
IK

Kapesné jako nástroj pro pohodu dítěte, pro možnost naučit se hospodařit s penězi nebo vlastní klid?

  1. Klid nezískáme dokud se nenaučí hospodařit.
  2. Pohoda/spokojenost je tak relativní že nám peněženka nemusí stačit.
  3. Důležité je naučit dítě hospodařit a to nejde když si samo nekoupí kupon na tramvaj, nezaplatí svačiny, obědy…nekoupí oblečení.

Spočítat důležité položky, které chceme nechat na něm a něco k tomu.
Takže peníze se musí přidávat jak zvládá hospodařit s důležitými položkami a tím co mu zůstane a na co pak chce přidat.
Pokud dostane tu 1000,– a pražskou čtvtletku za asi 720,–platíte vy, pak je něco špatně, protože určitě na ni zbylo kdyby s tím student (už umí sčítat) počítal.
Dělám to s dcerou tak (maturuje)
že se zeptám jaká částka by jí stačila,
pak jestli z toho také zaplatí konkrétní věci a nakonec se zeptám zda souhlasí s tím co ji chci dát a moje důvody. Když souhlasí, příští měsíc se zeptám jak vyšla, když se částka ustálí/osvědčí a funguje to, tak to nechám stejné aspoň tři měsíce.
Myslete na to, že stejně zaplatíte i škody, jako pokutu za jízdu na černo ap. A když je to oboje z kapesného, pak si tu tramvajenku pohlídá a vy místo sankcí se můžete usmívat a říci že chyby dělá každý 🙂.

Další odpovědi
Drap

Nelze takto stanovit, záleží na tom, co vše si pořizuje sám, zda do školy dojíždí, spousta dalších věcí. Také samozřejmě je důležité z jak movité rodiny pochází a jaké jsou finanční možnosti rodičů.

tatanka

Mimo zaplacení vstupenek- divadlo, kino, koncerty atd., zaplacení stravného, ošatného a dopravy si myslím, že by mělo stačit cca 1000kč. měsíčně. Stále je zde možnost brigády a následného příjmu.

anonym

Už se tu řešilo nesčetněkrát, viz dalších 77 odkazů ve zdroji:

Zdroj: http://www.od­povedi.cz/vyh­ledat?ie=UTF-8&cx=01759792­7737963345235%3Alv-gxwjxnxe&cof=­FORID%3A11&ci=­17&q=kapesn%C3%A9&sa=V­yhledat

SimakPida

Sice nejsem v prvnim ročníku gymnázia,ale jako středoškolák dostávám 1000,– na měsíc.Nekouřim,tak­že mi částka v pohodě vystačí.