bolak

Kolik by mě stálo, kdybych si koupil pole, „zařídit“ abych na něm mohl něco postavit?

Udělat z toho stavební parcelu či jak se tomu říká, nebo pokud to jde i nějak jinak, tak jak. A mohl bych tam něco postavit i bez tohoto povolení/procedury? Já nevím třeba studnu, nebo dřevěnou chajdu, kůlnu, přístřešek nebo tak podobně?

barbakan: ..a nebo tam postavím normálně dům, a když na mě někdo přijde, tak budu lamentovat co je to za nehoráznost, že to tam asi postavili nějaký chuligáni když jsem se zrovna nekoukal..

Nejlepší odpověď
Mc Merkurion

… záleží k čemu to bude (přístřešek pro dobytek,atd)
… záleží jak to bude postaveno (pevně spojeno se zemí základem,stavba dočasná,atd)
… záleží jak to bude velký
… na studnu je potřeba povolení…
… záleží kde je pozemek a k čemu je určen (územní plán obce)
… dalo by se pokračovat …

Další odpovědi
anonym

Nevím, kolik by tě stálo pole, ale v dnešní době to je velice jednoduché.Prav­děpodobně budeš potřebovat vyjmutí pole ze zemědělského půdního fondu, ohlášení stavby (chatky, garáže…) na OÚ, dále budeš potřebovat vyjádření ČEZ, Telekomunikačního úřadu, RWA (pokud je v obci plyn), vodohospodářů, že se pod daným pozemkem nenachází něco od nich a souhlas sousedů.

Já si pronajal pozemek 20*5 m od OÚ s tím, že si postavím na betonové patky skládací plechovou garáž a ten pozemek je mezi vzrostlými stromy (50–60 let) a 3 m od sousedova plotu. A když mi starosta ještě řekl, že budu asi potřebovat i souhlas ochránců přírody, tak jsem se na to… a tak auto stojí na parkovišti za každého počasí. A po konečné ceně nákladů jsem se už nezajímal.

… a máš to zadarmo!

anonym

záleží kde, co a na místním územním plánu. postavit bez povolení tak max. kůlnu nebo stan, to se dá eventuálně rychle zbourat. ještě by šel karavan a mobilheim. na studnu musí být stavební povolení. pokud to bude v chráněné krajinné oblasti, tak jedině krmelec pro zvířata.ale když je hodně peněz, tak jde lecos. viděl jsem v CHKO postavený „zámek“ podobný kremlu a okolo 4m. zeď. nejdříve sežeň místo a pak zajdi na OÚ, MÚ a tam ti řeknou. nebo raději obráceně, ať nesháním místo zbytečně

mosoj

Za vyjmutí půdy ze zemědělského půdního fondu se má od letošního roku platit cca 180 Kč /m2. Dosud je to podstatně dražší. Dále jako při každé jiné stavbě.

bolak

mosoj: a dá se vyjmout jen část? třeba ta část právě na postavení toho příbytku, a zbytek nechat jako pole?

mosoj

Ano. vyjímá se pouze zastavěná plocha,.

bolak

Mc Merkurion: takže dřevěná kůlna dejme tomu na nářadí, co musí splňovat aby mohla být postavena bez povolení?

Mc Merkurion

cca do 16m se nedělala ani ohláška,ale je lepší se dojít zeptat na stavební úřad,každej ouřada je jinej >>> to je největší problém…