pn65

Kolik by mě měly vrátit peněz, když dobírka stála 431 korun?

Posla jsem paní přes Českou poštu balík na dobírku, ona balík nepřevzala a vrátil se mi spět.
Pošťák mi vrátil jenom 35 korun, i když poštovné mě stálo 111 korun.

Kdo má zkušenosti, poraďte prosím.

Díky

Nejlepší odpověď
Drap

A kdo by ti měl vrátit ? Pošta určitě ne. Ta svoji úlohu splnila. Náhradu můžeš požadovat po tom, kdo si dobírku nepřevzal. Pochybuji však, že ti něco dá. Jediný způsob by byl vymoci ušlou hotovost pomocí soudu. Žádný soud se ale s tímto zřejmě nebude vůbec zabývat.a pokud ano, tak soudní náklady by mnohonásobně převýšily požadovanou částku.

Další odpovědi
annas

Pošta uvádí:

„Po neúspěšném pokusu o doručení bude balík vrácen odesílateli – v ceně poštovní služby.“ Takže pošta vám vrátila, co musela.

Dále kvůli výši nákladům zřejmě jiné řešení. Za soudní vymáhání byste zaplatil víc, než jste ztratil.

Bohužel, je to smůla, že jsou stále nepoctiví jedinci. Také se mně to stalo, že adresát zásilku nevyzvedl.

Doplňuji:
Pošta řeší jen výši poštovného, nikoliv cenu zboží.
Dobírka se skládá z ceny zboží + poštovného za doručení zásilky a peněz.

Samozřejmě platí, že adresát byl nesolidní, když zásilku nepřijal a neuvedl žádné důvody.

více diskuse

ReHu

Platil jsi poštovné- doručení balíku + částku za doručení peněz. Odečteno poštovné za doručení balíku, které proběhlo. Vrácený je zbytek za doručení peněz, které neproběhlo.