Avatar uživatele
alik360

Kolik byste byli nejvíce schopni utratit za vitamíny?

Kolik by jste byly nejvíce schopni utratit za vitamíny za měsíc?
A kolik za ně platíte teď?

Upravil/a: annas

Zajímavá 0 před 329 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Filip84

  1. Kč 0.00.
  2. Kč 0.00.

Pokud jíš vyváženou stravu, nemusíš dotovat Spolanu Neratovice. 😎

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Drap

Neplatím nic a za umělé vitamíny nejsem ochoten platit. Až budu nějaké potřebovat, tak si na doporučení lékaře koupím.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
elkon

Pokud je potřeba, tak není problém použít potravinové doplňky. Ale pouze přírodní, např. tinktury, které jsou vyrobené z bylin a bez použití chemie. Nelze vše „házet do jednoho pytle“, ale je potřeba umět rozlišovat, co je kvalita a co je šmejd.
A ten, kdo chodil někdy do školy ví, že nepíšeme by jste, ale byste.

Upravil/a: elkon

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
paul1

Bral jsem nějakéC a B-čka, ale už dávněji. Teď nic, je léto, zeleniny dostatek a pestrá strava stačí.

Upravil/a: paul1

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
da ny

Jen málo lékařů, má zájem informovat pacienta, co mu chybí a co by měl doplňovat. Většina z nich jen předepisuje již nemocnému člověku léky (udržující chorobu mezi nějakými mantinely.
„Pracují“ za ně jiní odborníci ve zdravotnictví, přírodních vědách, potravinářů – chemiků.
Na jejich doporučení, znalosti, výzkum, pak vědí co čím léčit/předepsat.
B 12, foláty a železo mám na recept (s rozumným doplatkem). Jak snížit homocystein, vím sama a s hematologem jsme ve shodě.
Ostatní doplňuji sama (protože už vím), průběžně, preventivně (po pohlavku, v podobě vážné nemoci).
Raději v přirozené stravě (na ovoce a zeleninu, převážně z marketu/od farmáře, příliš nespoléhám. Jsou „jalové“, bývávalo to jinak :/.
Když to rozpočítám na kalendářní rok, za vitamíny/prvky zaplatím průměrně 300 Kč za měsíc (díky drahotě/inflaci, max. 500). Za nevhodné, předražené, neúčinné kombinace vitamínů/prvků peníze neutrácím. Rady lékárníků (jak u nich utratit co nejvíce) nepotřebuji.
Kontrolu mám prostřednictvím laboratoře /náběr z krve). Přesně vím, co doplňuji a že to skvěle funguje.
To „chlap“, mnohý muž prolije hrdlem mnohem více peněz. 😉

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Rko

Kdyby mi po nich bylo lépe,dal bych za ně klidně kolem 1000 kč,ale po zkušenostech i co si o nich člověk přečte,bych za ně nedal ani korunu. Tělo je stejně vyloučí a množství vitamínu v tabletách je taky pochybný.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek