alik360

Kolik byste byli nejvíce schopni utratit za vitamíny?

Kolik by jste byly nejvíce schopni utratit za vitamíny za měsíc?
A kolik za ně platíte teď?

Nejlepší odpověď
Filip84

  1. Kč 0.00.
  2. Kč 0.00.

Pokud jíš vyváženou stravu, nemusíš dotovat Spolanu Neratovice. 😎

Další odpovědi
Drap

Neplatím nic a za umělé vitamíny nejsem ochoten platit. Až budu nějaké potřebovat, tak si na doporučení lékaře koupím.

elkon

Pokud je potřeba, tak není problém použít potravinové doplňky. Ale pouze přírodní, např. tinktury, které jsou vyrobené z bylin a bez použití chemie. Nelze vše „házet do jednoho pytle“, ale je potřeba umět rozlišovat, co je kvalita a co je šmejd.
A ten, kdo chodil někdy do školy ví, že nepíšeme by jste, ale byste.

paul1

Bral jsem nějakéC a B-čka, ale už dávněji. Teď nic, je léto, zeleniny dostatek a pestrá strava stačí.

da ny

Jen málo lékařů, má zájem informovat pacienta, co mu chybí a co by měl doplňovat. Většina z nich jen předepisuje již nemocnému člověku léky (udržující chorobu mezi nějakými mantinely.
„Pracují“ za ně jiní odborníci ve zdravotnictví, přírodních vědách, potravinářů – chemiků.
Na jejich doporučení, znalosti, výzkum, pak vědí co čím léčit/předepsat.
B 12, foláty a železo mám na recept (s rozumným doplatkem). Jak snížit homocystein, vím sama a s hematologem jsme ve shodě.
Ostatní doplňuji sama (protože už vím), průběžně, preventivně (po pohlavku, v podobě vážné nemoci).
Raději v přirozené stravě (na ovoce a zeleninu, převážně z marketu/od farmáře, příliš nespoléhám. Jsou „jalové“, bývávalo to jinak :/.
Když to rozpočítám na kalendářní rok, za vitamíny/prvky zaplatím průměrně 300 Kč za měsíc (díky drahotě/inflaci, max. 500). Za nevhodné, předražené, neúčinné kombinace vitamínů/prvků peníze neutrácím. Rady lékárníků (jak u nich utratit co nejvíce) nepotřebuji.
Kontrolu mám prostřednictvím laboratoře /náběr z krve). Přesně vím, co doplňuji a že to skvěle funguje.
To „chlap“, mnohý muž prolije hrdlem mnohem více peněz. 😉

Rko

Kdyby mi po nich bylo lépe,dal bych za ně klidně kolem 1000 kč,ale po zkušenostech i co si o nich člověk přečte,bych za ně nedal ani korunu. Tělo je stejně vyloučí a množství vitamínu v tabletách je taky pochybný.