thepianist

Kolik budu platit pojištění, když přerušuji studium na VŠ?

Od 1.7. do 28.8. přerušuju studium a nebudu nikde zaměstnaná, práci mám ale od září zajištěnou. Vyplatí se mi jít na pracák, kde sice za mě zdravotní zaplatí, ale „ve chvíli kdy nastoupím do práce, bude strašného lítání a papírování“ (zkušenost blízkého), anebo je lepší si ty 2měsíce zaplatit přímo pojišťovně? A jak vysoká částka se u vzp platí?
Budu to muset platit od července nebo mohu zaplatit až srpen?
Osobně to mám možnost zjistit až za pár dnů, tak to zkouším zde. Díky 🙂

Odpovědi
JájsemRaibek

Pro rok 2017 platí OBZP-osoba bez zdanitelných příjmů, tzv. samoplátce 1 485 Kč měsíčně.

Za červenec nejpozději do 8. srpna.

ivzez

Kdybyste studium přerušila na dobu od 2. července do 30. srpna,
(31. byste buď nastoupila do zaměstnání nebo ještě měla status studenta),
zdravotní pojištění byste nehradila vůbec.

Je vůbec nutné na dobu letních prázdnin studium přerušit?

Doplňuji:
Jako OBZP hradíte pojištění pouze za měsíce,
kdy je za Vás ani za jeden den neodvede někdo jiný.
Pojistné letos činí 1.485 Kč měsíčně.