Kolik bude vážit akvárium?

Kolik bude zhruba vážit akvárium o rozměrech 160 × 60 × 60 cm?

Nejlepší odpověď
Deli

Takové akvárium bude mít objem 480 litrů, což znamená, že pojme přibližně 450 litrů vody. Také bude muset být ze skla silnějšího než 1cm (poradí výrobce akvárií), takže mým hrubým odhadem bude jen sklo vážit přibližně 50 kg. Doplňte si zařízení – osvětlovací těleso, které možná položíte přímo na akvárium (lépe by bylo nad zavěsit), krycí sklo nahoru, dále písek, kameny, kořeny či další dekorace v akváriu.
Ať počítám, jak počítám, tak velké akvárium bude po naplnění vážit minimálně 550 kg.

(Mívala jsem zhruba poloviční, vím o čem mluvím. Mělo obsah cca 18O litrů a bylo z 0,9 cm skla. Možná budou vhodné skleněné výztuhy – je to pruh silného skla vlepený vodorovně nahoru napříč – je pak nad hladinou a zpevní akvárium, skleněné stěny se potom tolik nevyboulí. U mého akvária po prvním napuštění bylo jasné, že jsme měli zvolit sklo o mm silnější, takže jsme použili výztuhu.)

Další odpovědi
beer

Řekl bych do 600kg i s vodou, záleží mmj i na jeho konstrukci.
To Deli: Chybka s nulou se mi vloudila, díky ))