Kolik bude celková částka?

dobrý den. mám problém a potřebovala bych poradit. když si nakoupím,dostanu slevu 20%. když bude můj balíček za 500Kč, jaká bude celková částka po odečtení 20% z té částky 500Kč? děkuji moc.

Nejlepší odpověď
1popelka1

100% je 500
1% je 5
takže 20% je 20×5=…
pak odečti 500 od výsledku a vyjde ti cena ve slevě

Další odpovědi
ReHu

Pokud si vzpomenu na léta na základní škole, tak sleva by měla být 100 Kč. Čili po odečtení 20% to bude 400 Kč.
Souhlasí?

Možná bych se i styděla na tuto základní matematiku ptát.

A možná bych také spíše výsledek odečetla od základu (500 Kč).

Bumbes

Ajajaj, zase někdo skočil na špek O2.
Sleva z paušálu sice nějaká bude, ale vedení kreditního účtu s kartou něco stojí a penále za „nenakupování“ je také pěkná pálka. Takže za pár týdnů můžeš poreferovat o výhodách. Myslím, že nejlepší varianta bude „nula od nuly pojde“, ostatní varianty však už budou minusové.
Takže v tomto výpočtu se jakékoliv slíbené procento rovná nule.

led

20%=cena/5
tj. výsledná cena=(cena/5)x4
základné počty