FlAsh_7

Kolik bílkovin, sacharidů a tuků v jídle je dost?

Kolik bílkovin, sacharidů a tuků v jídle je dost? Podle čeho to určit a tím pádem poznat hodnotné jídlo?

Odpovědi
Kelt

Tak se říká, že jídlo by se mělo rozvrhnout tak, aby 50 % sacharidů a zbytek by měly být tuky a bílkoviny. Zda 25 : 25 nebo 30:20 už si nepamatuji. Ale čísla nejsou všechno. Taky záleží na tom, co kdo dělá. Je rozdíl horník nebo studentka, co si jen tak zobne, aby byla štíhlá. Knih o výživě je dost. Můžeš být vegetarián a pod. Důležitější je kombinace potravin, načasování a pod. Přece si nebudu nastavovat budík na každé jídlo.

Rokio

Kterákoliv látka je pro lidské tělo toxická, pokud ho dostane v kritickém množství.

Tohle je otázka pro výživového poradce, případně pro dietologa. Základy by mohl vědět praktický lékař. Zkus mu v pondělí zavolat, nebo mu napiš e-mail.