FlAsh_7

Kolik bílého chleba je dobré jíst denně?

Kolik bílého chleba je dobré jíst denně? Je to dobrá potravina na růst svalů?

Odpovědi
RyuzakiKate

Nejedla bych ho vůbec, spíš výjimečně třeba ve formě francouzské bagetky k lososovi apod. Po bílém pečivu ti vyletí hladina cukru a pak zase rychle klesne, protože se neuvolňuje postupně, takže budeš mít zase brzo hlad. Spíš sáhni po celozrnném (žitném, špaldovém) a nejlépe kváskovém pečivu, bude ti stačit pár kousků a dostaneš do sebe i víc vlákniny a minerálů. Náš český jídelníček je hodně postavený na pečivu a hlavně na pšenici, která už ale nemá tu dřívější podobu. Pokud ti jde o růst svalů, doporučuju si takový chléb obohatit o kvalitní bílkovinu – vysokojakostní šunku, dobrý sýr, tvaroh nebo luštěninovou pomazánku a k tomu nejlípe ještě nějakou zeleninu.

Lgee

Já sním 150g zhruba, na růst svalů je to velmi dobrá potravina hlavně s konzumací potravin bohatých na bílkoviny ( sýry, pomazánky) také jsou vhodné masné výrobky.

Dochy

Tolik abys neměl hlad.

Gus_Fring

Tolik, aby Ti to sedělo do makroživin. Jak je známo, tak sacharidy jsou inzulogenní, takže je to určitě výborná potravina pro růst svalů, ale nezapomeň, že je také potřeba dost bílkovin a tuků. A být celkově v lehkém kalorickém nadbytku. Pokud chceš ale zhubnout, tak kalorie ubírej (a to obzvlášť cukry, zrovna v bílém pečivu je toho více, ale není to žádná tragédie oproti sladkostem apod.).

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.