tomkal

Kolik barev může mýt obrázek?

Původní dotaz
Kolik barev může mýt obrázek?

Mít obrázek, nebo mýt obrázek?

Nejlepší odpověď
quentos

Žádná. Mýt obrázek může pouze voda.

Další odpovědi
JájsemRaibek

Pokud jej budu mýt, tak zbyde asi jen jedna a to bílá, protože ty barvy umyju :D

bolak

Odpovím ti starým buddhistickým moudrem: „Máš-li žízeň, pyj.“

ivzez

Obrázek neumí nic (u)mýt.

Jde-li Vám o počet barev v obrázku, pak např. obrázek v PC lze
v programu IrfanView uložit s 2, 16, 64, 256 nebo 65.536 barvami.
(Obrázek v PC může mÍt až 65.536 barev.)

anonym

Nejčastěji ~16,8 milionů, což odpovídá obvyklé adresaci barev 8bity na každý jeden z rozměrů barevného prostoru RGB (VÝPOČET 256 × 256 × 256 = 16777216 ) může to být mnohem méně ale i mnohem více.

Nejvíce to záleží na grafickém formátu souboru do kterého obrázek ukládáš, kazdy formát má jiné možnosti adresace barev v různých barevných prostorech, tyto možnosti vždy přímo vyplývají ze specifikace daného souborového formátu. Jiné možnosti nabídne JPEG, jiné GIF, PNG či TIF a tím výčet dostupných formátů rozhodně nekončí. Třeba Gif vám neumožní pracovat s více než 256 barvami – je to opravdu velmi starý souborový formát který do dnešní doby přežívá jako donedávna ještě i primitivní disketa.

Barevný prostor: CMYK, RGB, Lab, hsv,… Každý tento prostor má sám o sobě odlišné meze a ani RGB ani CMYK nejsou schopny popsat každou viditelnou barvu.

Indexováné palety barev. Nabízí určit omezenou paletu libovolných barev a s ní pracovat, teoreticky pak můžeš pracovat s jakoukoliv barvou ale jejich celkový počet je omezen v rámci daného souboru.

Kromě Indexováné palety můžeš použít adresaci pomocí daného počtu bitů na každý jeden rozměr barevného prostoru, obvykle 8 na každy rozmer ale klidně 16, 24 i více. Cos dává celkovou paletu o mohutnost 16mil barev i mnoha miliard. Možnosti je opravdu mnoho. Rozhodně není pravda že pc umožní pracovat jen s paletou 65tis barev a že to platí obecně, to skutečně neodpovídá realitě. Především proto že o PC to vůbec není výše uvedené formáty jsou použitelné napříč různými platformami…

independent

Ani Quentos to neopravil, tak to už je moc i na něj.

quentos

Zjevný troll, těm to tam nechávám pro ostudu.