Zvědavý

Kolik asi tak zhubnou cyklisti při Tour de France ??

a co to jsou za kola na kterých jezdí ??

Odpovědi
rigormortis

Dle mého odhadu zhubnou klidně i 3 kg za etapu…odvodní se jim tělo, jinak tuku asi až tolik nemají, navíc jejich tělo je na takovou zátěž trénováno…kolik ale zhubnou za celý TdF nevím, myslím že asi nic, nebo velmi málo.

Kola mají silniční závodní, podle mého většina jezdí na kompozitních kolech (karbidové vlákno) a každá součástka na kole je určitým způsobem odlehčená (titanové šrouby, vedení bez bowdenů, karbidové podrážky na tretrách atd.).
Nejspíš je mají dělané přímo na tělo, na zakázku.
Takové kolo může stát kolem 200tis. kč ale je to pouze odhad, jelikož normální závodní silniční se kupuje kolem 80tis až 120tis. a oni mají úplnou špičku.

Tak i zdroj jsem nakonec našel.

Zdroj: http://isport­.blesk.cz/cla­nek/ostatni-cyklistika-tour-de-france-2010/93679/na-jakych-kolech-zavodi-nejvetsi-hvezdy-tour.html